Gündem Haberleri

  15 Temmuz Şehitler Köprüsünde trafiği durduran olay

  DHA
  12.02.2018 - 19:11 | Son Güncelleme:

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde dün saat 18.50’de Metin Yılmaz aracını iki şeridi kapatacak şekilde durdurdu. Otomobiline, Güneydoğu gazisi olduğunu ve dolandırıldığını ileri süren bir pankart asan Yılmaz, havaya peş peşe ateş etmeye başladı. Polis, köprüyü trafiğe kapattı. Metin Yılmaz 1 saat sonra ikna edildi ve teslim oldu.

  Olay, saat 18.50 sıralarında 15 Temmuz Köprüsü üzerinde meydana geldi. Ankara istikametinde köprü üzerine gelen Metin Yılmaz, aracını iki şeridi kapatacak şekilde park etti. Aracına, Güneydoğu gazisi olduğunu ve dolandırıldığını ileri süren yazıların olduğu pankart asan Metin Yılmaz, havaya ateş etmeye başladı.

  15 Temmuz Şehitler Köprüsünde trafiği durduran olay

  Bildirilmesi üzerine aralarında özel harekatçıların da bulunduğu çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis, eylem nedeniyle Ankara istikametinde trafiği kapattı. Özel harekat polisleri, eylem yapan Metin Yılmaz’ın çevresinde önlem aldı. Bu sırada müzakereci polisler Metin Yılmaz ile konuşarak, onu ikna etti. Yılmaz müzakereci polislere elindeki tabancayı verdikten sonra teslim oldu.

  15 Temmuz Şehitler Köprüsünde trafiği durduran olay

  10'U AŞKIN KOVAN

  Yaklaşık 1 saat süren eylemin ardından gözaltına alınan Metin Yılmaz, Köprü Koruma Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Köprünün trafiğe açılmasıyla duran trafik normale döndü. Üzerindeki pankart sökülen araç, Köprü Koruma Şube Müdürlüğü’ne çekildi. Olay yeri inceleme ekipleri, şüphelinin eylem yaptığı bir şeridi trafiğe kapatarak delil araştırması yaptı. Olay yerinde 10’u aşkın boş kovan bulunduğu öğrenildi.

  15 Temmuz Şehitler Köprüsünde trafiği durduran olay

  Metin Yılmaz’ın polisteki ilk ifadesinde, Güneydoğu gazisi olduğunu ve amcasınınoğlu tarafından bütün parası alınarak dolandırıldığı için böyle bir eyleme giriştiğini söylediği öğrenildi.

  15 Temmuz Şehitler Köprüsünde trafik durdu15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde trafik durdu. DHA'nın haberine göre bir kişinin havaya ateş ettiği öne sürülüyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı