Gündem Haberleri

  Son çağrı: Aday olun yarışalım

  Hürriyet Haber
  20.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Altan Öymen, Olağanüstü Kurultay'a 10 gün kala hálá tek aday. Öymen, aday olmak isteyenlere veya fiilen aday olanlara bir kez daha çağrı yaptı, ‘‘Buyrun yarışalım’’ dedi.

  CHP'de 30 Eylül Kurultayı'na on gün kala kulisler hız kazanırken, Genel Başkan Altan Öymen, potansiyel rakiplerine son kez çağrı yaptı.

  Öymen, henüz kendisinin dışında genel başkan adayı çıkmadığını belirterek, ‘‘Aday olmayı düşünenler yahut fiilen aday olanlar gelip aday olsunlar ve kurultay birimizi seçsin. Kim kazanırsa partiyi o yönetsin, dışa dönük çalışmaya başlayalım’’ dedi.

  Öymen, Türkiye'de bulunan Danimarkalı öğretmenlerle görüştükten sonra gazetecilerin kurultaya ilişkin sorularını yanıtladı. Kurultayın sakin geçmesini isteyen Öymen, ‘‘Fazla coşkulu ve heyecanlı sahnelere gerek yok. Kurultayımızı sakin bir şekilde yapmalıyız’’ dedi. Öymen, kendi ekibinden Tarhan Erdem ve Nihat Matkap'ın eski Baykalcı Adnan Keskin'le buluşması konusundaki soruya, ‘‘Adnan Keskin'in görüşleri de dikkatle izlenmelidir, birçok birikimi vardır. Eski genel sekreterimizdir’’ yorumunu yaptı.

  Kaç genel başkan adayı olacağı konusunda bir tahmini bulunmadığını ifade eden Öymen, ‘‘Ani olarak kurultaya gittik, taktik yapmadım ama politikada taktik de yapılır. Politikayı taktikten ibaret sayan arkadaşlar her partide olduğu gibi bizde de vardır’’ diye konuştu.

  SOL KANAT ADAY ÇIKARACAK

  Bu arada, sol kanadın önderlerinden olan Hasan Fehmi Güneş, dün bir gazetede ‘‘aday olduğuna ilişkin’’ çıkan haberin doğru olmadığını söyledi. Sol kanadın çıkaracağı adayın Hasan Fehmi Güneş, Fikri Sağlar ve Ercan Karakaş'tan birisi olması bekleniyor. Güneş, Genel Başkan Öymen'in, ‘‘Deniz Baykal korkusu salarak baskın kurultay yaptığını’’ belirterek, şöyle dedi: ‘‘Bizi Deniz Bey'le korkutarak nereye gideceksin? Deniz Bey'in desteğiyle seçilmesine rağmen, ona rağmen politika yapmaya kalktı. Deniz Bey'i lanetli gibi, yasaklı gibi kenara itti. Kaldı ki Deniz Bey onurlu bir şekilde istifa ederek sorumluluğunun bedelini ödemiştir. Artık kavga etmemeliyiz.’’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı