Gündem Haberleri

  Son anda çark etti

  Arzu ÇAKIR MORIN/PARİS
  20.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fransa’da inkâr yasa teklifiyle ilgili son oylamayı yapacak Senato’nun Başkanı Jean-Pierre Bel, Hürriyet’e yaptığı değerlendirmede, karşı olduğu halde, tasarı konusundaki parti kararına uyacağını söyledi.

  Senato’nun ilk Sosyalist Başkanı Jean-Pierre Bel, “Samimiyetle söylüyorum, Türkiye’ye büyük bir saygı duyuyorum ve Türkiye’ye ihtiyacımız var. Yaşanan tartışmalardan dolayı üzgünüm” dedi. İşte Bel’in açıklamalarından satırbaşları:

  “Bu yasa üzerinde görüşler farklı, bizim grupta da destekleyen ve karşı olanlar var. Genel Kurul’da göreceğiz. Senatörler düşünceleri doğrultusunda hareket edecekler. Benim Türkiye’ye karşı saygım gerçekten büyük. Aracılığınızla dostluk duygularımı iletmek istiyorum. Gerçekten Türkiye ile şu sıralar bu şekilde konuşulmasından çok rahatsızım. Türkiye’ye ihtiyacımız var.

  Kişisel olarak bu tür yasalara giderek daha soğuk bakıyorum. Bu yasalar etkisiz. Ama pazartesi günü tartışma özgür biçimde yapılacak. Hep beraber göreceğiz. Fikir değiştirmedim. Sosyalist Parti (PS) grubunun yasayı destekleyen resmi bir görüşü var; ama grup senatörlere kendi düşündükleri doğrultuda oy kullanmaları için serbest bıraktı. Ne Türk, ne de Ermeni dostlarımız tarafından senatörler üzerinde bir baskı olmadı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı