GeriGündem Somalı çocuklar İstanbul’da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Somalı çocuklar İstanbul’da

Somalı çocuklar İstanbul’da
refid:28040873 ilişkili resim dosyası

Manisa’nın Soma ilçesinde 301 madencinin yaşamını yitirdiği maden faciasının tanığı Somalı çocuklar İstanbul'a geldi. Kadıköy Belediyesi’nin katkıları ile İstanbul’u ziyaret eden çocuklar, İstanbul’un tarihi mekânlarını gezdi ve bol bol fotoğraf çekti.

Soma’daki maden faciasının ardından bir grup gönüllü bir araya geldi ve faciadan sonra çocukların yaşadığı sarsıntıyı hafifletebilmek amacı ile bir proje geliştirdi. “Soma’da Çocuk Olmak” projesi ile çocuklara fotoğraf eğitimi veren gönüllüler, çocukların fotoğrafla hayata tutunmalarını sağladı.

Somalı çocuklardan fotoğraf sergisi

Aysun Hürol, Aydan Ermiş, Aynur Sözeri, Bulut Uzun, Esra Bayar, Gökçe Nur Temel, Hakan Çokgezen, Necmi Banişta, Nurkut Güney Şenolur, Öznur Kılıç, Simla Altunbay ve Şule Bayar 14-17 yaş arası okul çağındaki çocuklara 5 hafta süren bir fotoğraf eğitimi verdi. Eğitimlerin ardından Soma Sosyal Hizmetler Kurumu Fatih Akalın ve öğretmen Özlem Çıtak Çakır’ın da yönlendirmesiyle çocukların olumlu yönde gelişme kaydettiği gözlemlendi.

Somalı çocuklar İstanbul’da

Fotoğraf eğitimleri sırasında çocukların çektiği fotoğrafların ilk sergisi 25 Ocak Pazar günü İstanbul Cadebostan Kültür Merkezinde sergilenecek. Terraco ve Kadıköy Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleştirilen sergi, 25 Ocak Pazar günü saat 15.00’da başlayacak. Sergi açılışında, fotoğrafları çeken çocuklar da bulunacak. Sergi 8 Şubat Pazar gününe kadar CKM’de görülebilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle