Gündem Haberleri

  Soma davası için salona 95 bin lira harcandı

  Haldun AKYÜZ/ AKHİSAR (Manisa), (DHA)
  01.12.2014 - 14:12 | Son Güncelleme:

  AKHİSAR Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Manisa Soma’daki maden faciasıyla ilgili davanın görüleceği Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi’ni duruşma salonuna çevirmek için harcanan paranın 95 bin 507 lira 73 kuruş olduğunu açıkladı.

  Manisa Baro Başkanı Zeynel Balkız’ın Manisa Soma’daki 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden faciası davasının görüleceği Akhisar Belediyesi Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi’ni duruşma salonuna dönüştürmek için 1.5 milyon lira masraf yapıdığı açıklamalarına Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner’den yanıt geldi. Başsavcı Sekir Şahiner, Akhisar Adliyesi’nin internet sitesinde yaptığı yazılı açıklamada, "Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yapılması muhtemel yargılama için Akhisar Belediye Başkanlığı’ndan Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi Salonu yıllık 4 bin lira bedelle kiralanmıştır. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonu tadilatı için bugüne kadar marangozluk işleri, nezarethane, kapıların tadilatı, ses sistemi, mefruşat, elektrik abone işlemleri, bakım ve onarımı, korkuluk yapımı, paratoner yapımı, dış ortam güvenlik kameraları ve yangın alarm sistemi için toplam 95 bin 507 lira 73 kuruş harcanmıştır" dedi.

  Manisa Baro Başkanı Zeynel Baykız, geçen 12 Kasım’da, madendeki faica ile ilgili hazırlanan iddanamenin mahkeme tarafından reddedilmesi üzerine yaptığı açıklamada, "Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı, duruşmalar için Akhisar Belediyesi’nden Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi Salonu’nu kiraladı. 1.5 milyon lira salona masraf yapıldı. 700 kişilik salona bir ağır ceza salonunda olması gereken tüm teknik donanım son sistem hazırlandı" demişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı