Gündem Haberleri

  Sokakta uyku kurtardı

  Şeyhmus ÇAKAN-Adil ÖNAL-Turgay İPEK-İlyas BİNGÖL
  15.03.2005 - 01:46 | Son Güncelleme:

  Bingöl’ün Karlıova İlçesi, cumartesi sabahı 15 kişinin yaralandığı 5.7 büyüklüğündeki depremin ardından dün de sabaha karşı 03.55’te 5.9’luk bir depremle sarsıldı.

  Halkın büyük bölümünün yeni deprem korkusuyla çadırlarda gecelemesi can kaybını önlerken, 19 kişi yaralandı. Bingöl Kriz Masası’nın açıklamasına göre depremde 2 ev, 3 işyeri ve 32 ahır tamamen yıkıldı. 179’u ağır olmak üzere 500 ev hasar gördü. Bazı kamu kuruluş binalarında da ciddi hasara yol açan deprem nedeniyle ilköğretim ve orta dereceli okullar 3 gün tatil edildi. Karlıova’daki 43 köyü etkileyen deprem özellikle Dörtyol ve Kızılçubuk köylerinde büyük hasara yol açtı. Köylerdeki ahırlar da yerle bir olurken Sarıkuşak, Ortaköy ve Dörtyol’da 550 küçükbaş hayvan telef oldu. Deprem sırasında çığ düşmesi sonucu Ortaköy-Sarıkuşak köylerinin yolları kapandı. Kriz Masası, sokakta sabahlayan halka battaniye dağıttı. Kızılay’ın Elazığ depolarından da bölgeye çadır, bataniye ve katalitik soba gönderildi.

  Doğa yine affetmedi

  DÖRTYOLKöyü’nde yan duvarı yıkılan bir evin yatak odası açıkta kaldı. Dere yatağına inşa edilen iki katlı betonarme bina ise yan yattı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı