GeriGündem Sokak sokak eşi ve 2 çocuğunu arıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sokak sokak eşi ve 2 çocuğunu arıyor

Şişli’de bir restoranda garsonluk yapan Mehmet, yaklaşık 1 ay önce ansızın ortadan kaybolan eşi ve 2 çocuğunu bulabilmek için elinde fotoğraflarla sokak sokak dolaşıyor.

Eşinin isteği üzerine 2 ay önce yaşadığı Sivas’tan İstanbul’a taşınan ve Şişli Kurtuluş’ta bir restoranda garsonluk yapmaya başlayan 34 yaşındaki Mehmet Tırşo, 22 Haziran’da işe gitmek üzere evinden ayrıldı. Gece saat 01.00 sıralarında eve dönen Tırşo, her zaman kendisini bekleyen eşinin evde olduğunu düşünerek zile bastı ancak kapı açılmayınca kendi anahtarıyla eve girdi. Eşi Esma Tırşo (29) ve çocukları ilköğretim 3.sınıf öğrencisi Enes (9) ile kızı İlayda’yı (5) evde bulamayınca eşinin cep telefonunu aradı. Telefonun kapalı olduğunu gören Mehmet Tırşo akrabalarından da eşini ve çocuklarını sordu. Bütün çabaları cevapsız kalan Tırşo sabah erkenden Feriköy Polis Merkezi’ne giderek kayıp ihbarında bulundu.

 

Polisin talimatıyla Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na da durumu bildiren Mehmet Tırşo, uzun süre bir haber alabilmek için bekledi. 8 Temmuz’da gelen bir telefon ile ümitlenen acılı baba, telefondaki kişinin ''Adapazarı Tren İstasyonu’na gel çocuklarını al'' demesi üzerine 3 arkadaşı ile bu adrese gitti ancak uzun süre beklemelerine rağmen ne çocuklarını ne de kendisine telefon eden kişiyi görebildi. Tırşo yaklaşık 1 haftadır ise çocuklarının ve eşinin fotoğrafları ile İstanbul’u karış karış dolaşıyor.

 

"MANEVİ OLARAK ÇÖKTÜM"

 

Fotoğrafları taksi ve otobüs duraklarındaki insanlara gösteren Tırşo, ''Polis ve savcılıktan bir sonuç çıkmadı artık duyarlı insanlardan yardım bekliyorum'' diye konuştu. Gün geçtikçe ümidinin tükendiğini belirten Tırşo, ''Tek istediğim birisinin çocuklarımdan bir haber vermesi. Sağ mı değiller mi haberim olsun. Manevi olarak çöktüm. İşe bile gidemiyorum'' şeklinde konuştu.

 

Eşine de seslenen Tırşo, ''Eğer kendi isteğinle gittiysen oturup konuşalım, gerekirse ayrılırız ancak çocuklarımdan haberim olsun. Kimse bana çocuklarımdan ayırmaktan daha büyük bir kötülük yapamaz'' dedi.

 

Tırşo’nun vatandaşlardan beklentisi ise eşi ve çocuklarını görmeleri halinde polise ihbarda bulunmaları.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle