Gündem Haberleri

  Sokak Panorama

  Hürriyet Haber
  05.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  <ı>KILIÇARSLAN SOKAĞI

  73 adım uzunluğundaki Kılıçarslan Sokağı Tarlabaşı Bulvarı ile Ömer Hayyam Caddesi'nin kesiştiği köşeden başlıyor. Dar sokakta dış yüzeyleri çürümeye yüz tutmuş, demir parmaklıklarında kedilerin

  gezdiği evlerin arasında çocuklar oyuna dalmış çocuklar ve kapı eşiğinde sebze ayıklayan annelerini görmek mümkün. Cadde tarafında ise sokağın birahanesi yer alıyor.

  <ı>HAYAT BAL

  Hayat Bal, Fatih'te adliye binası yanında. Giresun, Siirt, Erzincan, Malatya, Bitlis, Bingöl ve Marmaris yörelerinden çeşitli renk ve tattaki değişik bal türleri satılıyor. Ballar petek veya kavanozda süzme olarak sunuluyor. Bu türlerin yanı sıra İran balı ve Rize yöresinde nadir bulunan Anzer balı da mevcut. Anzer balı özellikle Alman turistler tarafından kapışılıyor. Birçok hastalığa iyi geldiği ve güçsüçlüğü giderdiği iddia edilen arı poleni de Hayat Bal'ın ilginç ürünlerinden biri.

  <ı>AKÜLERLE

  Yılmaz Arslantaş 34 yaşında ve 1979 yılından bu yana otomobil aküsü üretiyor. Henüz 14 yaşındayken çırak olarak girdiği ve liseden sonra dört elle sarıldığı işte şimdi ortaklarıyla birlikte patron konumuna yükselmiş. Fatih Kocasinan'daki dükkanda zamanını geçiriyor, Güneşli'deki imlatahaneye pek uğramıyor. Piyasanın çok altında bir fiyata, 7,5 milyona mal ettikleri aküleri metheden Arslantaş ‘‘Kimse bizden ucuza üretemez.’’ diyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı