Gündem Haberleri

  Sokak panorama

  Hürriyet Haber
  25.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  VÜKELA CADDESİ

  Bostancı kavşağında kesişen Şemsettin Günaltay ve Emin Ali Paşa caddelerinden tren hattına kadar uzanan 476 adım uzunluğundaki cadde. Toplu taşıma araçlarının son durakları da burada olduğundan son derece hareketli bir trafiği var. Cadde tren hattıyla son bulurken sol tarafta istasyon, sağ tarafta ise postane kalıyor. Manevra yapan otobüs ve dolmuşların arasından trene yetşimek isteyen insanlar koşuşturuyor.

  CİMRİ ŞOFÖRLERLE UĞRAŞIYOR

  Tuncay Aydoğan 29 yaşında. Yaklaşık dört aydır Büyükşehir Belediyesi'nin yol kenarındaki otoparklarında görevli olarak çalışıyor. Her iki haftada bir yer değiştirerek İstanbul'un birçok semtinde görev yapmış. Para vermemekte direnen veya pazarlığa giren şoförlerden yakınıyor. Akdoğan'ın büyükşehir macerası bundan 15 yıl önce başlamış. Şimdi iki yıllık eşi ve 11 aylık oğluyla Gültepe'de oturuyor.

  MİTANNİ

  Beyoğlu Çukurlu Çeşme Sokak'ta yaklaşık iki ay önce açılan Mitanni Cafe huzur veren ortamıyla kafa dinleyip gazetesini okumak isteyenler için ideal bir mekan. Sıcak içecek çeşitlerinin yanında sunulan ev yapımı kurabiye ve kek çeşitleriyle akşam üzerini geçirmek mümkün; sabahleyin soğuk sandviç eşliğinde kahvaltı da edilebilir. Dergi ve gazete okumak yerine oyun oynamak isteyenlerin önünde ise iki seçenek bulunuyor: Satranç ve domino.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı