Gündem Haberleri

  Sokak panorama

  Hürriyet Haber
  03.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜRKOCAĞI CADDESİ

  Cağaloğlu'nun basın sokağı. 209 adımlık sokağın başında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti genel merkezi, yanında Hürriyet Gazetesi Cağaloğlu temsilciliği karşısında ise İran Konsolosluğu var. Kumaş, iplik ve hazır giyim üzerine çalışan mağazaları geçtikten sonra iki tarihi yapı geçenleri karşılıyor: 1923'ten beri yayınlanan Cumhuriyet Gazetesi'nin binası ve 100 yıllık eğitim kurumu İstanbul Lisesi.

  AYNALIKAVAK'IN GENÇLERİ

  Aynalıkavak'ın yaşları 8 ile 17 arasında değişen gençleri güneşli haftasonunu sokakta değerlendiriyor. Futbol toplarını almış güzel havanın tadını çıkarıyorlar. En büyükleri Ersan, Mehmet, Bayram ve 'Arap' lakaplı Erhan semtte çeşitli işlerde çalışıyor. Daha küçükler ise henüz okul çağında, ama aynı zamanda çalışan da var. Çoğu Hasköy ve civarında doğup büyümüşler ve yine orada oturuyorlar.

  DENİZATI AKVARYUM

  Ender bulunan okyanus balıklarının satıldığı Denizatı, akvaryum meraklılarının vazgeçemediği bir dükkan. Tropik iklimin hakim olduğu ülkelerden getirilen rengarenk balıklar, sünger gibi diğer deniz canlılarıyla düzenlenmiş dev akvaryumlarda yüzüyor. Daha çok büyük işyerlerine akvaryumlar hazırlayan dükkanın sahibi Ferruh Aral'ın tüm Türkiye'den müşterileri var. Balıkların fiyatları 15 ila 300 dolar arasında değişirken en ince ayrıntılarına kadar düzenlenmiş görkemli bir akvaryumun fiyatı 3000 dolara çıkıyor. Denizatı Bebek İnşirah Sokak'ta.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı