Gündem Haberleri

  Sokak panorama

  Hürriyet Haber
  02.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  YEŞİL DİREKLİ BAKKAL SOKAK

  Cağaloğlu'ndan Mahmutpaşa'ya doğru inerken dar bir sokak. Yeşildirek Semtine adını veren, 500 yıllık tarihi Kürkçü Han'a sırtını dayayan bu sokak 56 adımda geçiliyor. Sokağın iki yanında da çorap ve çamaşır satan ucuzcu ufak butikler sıralanmış. Butiklere mal taşıyan hamalların biri giriyor, biri çıkıyor, bu da yürümeyi neredeyse imkansız hale getiriyor.

  OTODA ANAHTAR DÜKKANI

  Levent Postanesi'nin yanında Yonca Sokak'ta bir anahtarcı dükkanı. Semtin tek değil ama en tanınmış anahtarcısı. Ama asıl ilginç tarafı birkaç yıl önce postanenin yanındaki dükkan tahliye edilince bir panelvanın içine taşınması. 18 ve 17 yaşlarında iki genç, Fırat ve Erkan sorumlu bu dükkandan. Kendileri öğrenmişler kapı ve kasa kilitleri açmayı. En çok ise anahtar yaptırmak isteyen müşteriler geliyor.

  GENÇ BABAYA İKİNCİ ÇOCUK

  Bakırköy'de bir ayakkabı mağazasında çalışıyor Alper Korkut. Birkaç yıl önce başladığı işi sabah akşam demeden sürdürüyor. Sabahları dükkanı açıp ayakkabıları vitrinin önüne yerleştiriyor. Satış zamanı gelince müşterilerle ilgileniyor. İzin günü dışında günlük programı değişmiyor. İzin günlerini ise ailesiyle geçiriyor. 25 yaşındaki Korkut evli ve eşi şu anda ikinci çocuklarına hamile. Küçükçekmece'nin Kanarya Mahallesi'nde doğup büyüyen Korkut yine orada oturuyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı