GeriGündem Sokak ortasında aramaya soruşturma
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sokak ortasında aramaya soruşturma

Sokak ortasında aramaya soruşturma
refid:17061216 ilişkili resim dosyası

SAKARYA Cumhuriyet Savcılığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Şubat’ta toplu açılış için geldiği Adapazarı’nda Sakarya Valiliği’ni ziyareti sırasında, Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.’de (SEDAŞ) görevli arıza ekibinden 3 kişiyi yere yatırarak 15 dakika boyunca üst araması ve kimlik sorgulaması yapan 5 Özel Harekat polisi hakkında soruşturma başlattı.

ARIZA EKİBİ BÖYLE SORGULANDI

Soruşturma kapsamında yere yatırılan 3 SEDAŞ çalışanı Cumhuriyet savcılığına gelerek ifade verdi.

Adapazarı’nın yeni yerleşim bölgesi Camili’deki yeni Vilayet ziyareti sırasında, Başbakanlık dış koruması için Kocaeli’den Adapazarına gelen Özel Harekat polisleri, hükümet konağının bulunduğu ara yolda, ziyaret sırasında olası elektrik arızalarına müdahale için devriye görevi yapan Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) arıza ekibinden şüphelenip durdurdu. Özel harekat polisi A.T, S.Ç. ve A.C. adlı görevlileri silah doğrultarak araçlarından indirip yüz üstü kaldırıma ve yola yatırarak 15 dakika boyunca sorguladı.

Herkesin gözleri önünde meydana gelen ve TBMM’de de tartışma konusu olan bu sorgulamayla ilgili haber ve fotoğrafların gazetelerde yayınlanması üzerine Sakarya Cumhuriyet Savcılığı haberleri ihbar kabul ederek soruşturma başlattı. 5 özel harekat polisinin kimlikleri de Emniyet Müdürlüğü’nden istendi.

Soruşturma kapsamında şüphe üzerine araçlarından indirerek kimlikleri ve cep telefonları alınan görevliler A.T, S.Ç. ve A.C. Cumhuriyet Savcılığına gelerek ifade verdi.

Soruşturma kapsamında olay yerinde bulunan Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli diğer polislerin de ifadelerine başvuruldu. Bu polislerin de sokak ortasındaki sorguya karışıp karışmadıkları araştırılıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle