Gündem Haberleri

  Sokak magandaları çatıştı 4 yaşındaki Hüseyin öldü

  Ökkeş İŞÇİ/GAZİANTEP (DHA)
  29.04.2004 - 01:42 | Son Güncelleme:

  Gaziantep’te sokak magandalarının silahlı çatışması sırasında, kurşunlara hedef olan 4 yaşındaki Hüseyin Göğüş öldü. Hiçbir suçu olmayan Hüseyin’i öldüren magandalar, kayıplara karıştı.

  YUKARIBAYIR Mahallesi Kuyucak Caddesi’nde oturan Gülperi Göktaş, 4 yaşındaki torunu Hüseyin Göğüş’ü alarak bakkala gitti. Alışveriş yaptıktan sonra eve dönen Göktaş ile torunu, sokakta pompalı tüfek ve tabancalarla birbirine ateş eden iki grup arasında kaldı. Rastgele atılan kurşunların isabet ettiği Hüseyin Göğüş, ağır yaralı olarak götürüldüğü Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Halk arasında ‘psikopat’ olarak bilinen, 26 yaşındaki Mesut Özkaytan, 29 yaşındaki Ali Kabakoğlu ve 30 yaşındaki Mustafa Dümbak adlı sabıkalıların olayda yer aldığı belirtildi. Çatışmaya katılan magandalar kaçtı.

  Bir kebapçıda çalışan 27 yaşındaki Baba Bilal ve 24 yaşındaki anne Yeter Göğüş, çocuklarının sebepsiz yere bir kurşuna kurban vermenin acısını yaşadı. Mahalle sakinleri ‘Canımızı zor kurtardık. Sokak eşkıyaları ellerinde silahlarla rahatlıkla geziyor. Dün bir çocuk, kaza kurşunu ile yaşamından oldu. Yarın aynı hadise başımıza gelmeyeceğini kim garanti edebilir’ diye öfkeyle konuştu.

  Silahla yakalanmış ama bırakılmışlar

  Minik Hüseyin’in öldürülme olayının faili olarak aranan 26 yaşındaki Mesut Özkaytan, 29 yaşındaki Ali Kabakoğlu ve 30 yaşındaki Mustafa Dümbak’ın çok sayıda olaydan sabıkalarının bulunduğu saptandı. Bu kişilerin dört gün önce Yukarıbayır Mahallesi’ndeki bir kahvade yapılan aramada, üzerlerinde üç tabanca, bir pompalı tüfek ve iki de ‘sallama’ olarak bilinen büyük bir bıçakla yakalandıkları, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldıkları anlaşıldı. Zanlıların adam yaralama, hırsızlık ve polise mükavemet başta olmak üzere çok sayıda suçtan sabıka kayıtlarının bulunduğu belirti.

  Minik Alistair de böyle öldürüldü

  İZMİR’in Yeni Foça sahilinde 7 Temmuz 2003 gecesi İskoçya’dan tatile gelen annesi Özlem Grimason ve anneannesi Gülay Eşsizhan’ın oturduğu Ayti Kafe’de bebek arabasında uyuyan 2.5 yaşındaki Alistair Grimason, arka masalarında çıkan silahlı çatışmada tabanca mermisinin isabet etmesi sonucu yaşamını yitirmişti. Türkiye’de ve İngiltere’de kamuoyunu aylarca meşgul eden olayla ilgili olarak Alistair bebeğin ölümüne yolaçan Daimi Akyüz, polisin sıkı takibi sonucu yakalanmıştı. Akyüz, halen Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyuhapis istemiyle yargılanıyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı