Gündem Haberleri

  Sokak çıkmaz sokak ama hırsız girip çıkıyor

  Selçuk YAŞAR
  31.03.2005 - 01:58 | Son Güncelleme:

  Üsküdar Acıbadem Caddesi üzerindeki Erdem Sokak, bir çıkmaz sokak. Buradaki apartmanların hemen hemen hepsi son 5 yılda soyuldu. Bazı ev ve işyerleri 3-4 kez soyuldu. Çıkmaz sokağın girişinde de geceleri polis otosunun beklediği ve buna rağmen hırsızlık olaylarının meydana geldiği iddia ediliyor.

  Erdem Sokak’ta, hangi kapıyı çalsanız bir hırsızlık hikayesi anlatılıyor:

  6 kez soyulan market

  Beytullah Topçu (Market Sahibi, 44): Erdem Sokak 1 numaradaki Güneysu Gıda Pazarı’nda asma kilit, demir ve zincirle önlem aldığını belirten Beytullah Topçu, hırsızların her seferinde bir yolunu bulup yine dükkanını soyduklarını söyledi. Son olarak harekete duyarlı alarm taktırdığını belirten Topçu, ‘2 sene önce meydana gelen bir hırsızlığı fark eden karşı apartman sakinleri durumu polise bildirmişler. Hırsızlar yaklaşık 1 saat içinde içki şişelerini meyve kolilerine doldurarak taşımışlar. Polis, hırsızların gitmesinin ardından markete gelmiş’ diye konuştu.

  Demirleri kesip girmişler

  Erdinç Özköylü (Grafik Tasarımcısı, 45): Yuvam Apartmanı 2 numarada bulunan işyeri, 1 hafta önce pencere demirlerini keserek içeriye giren 3 hırsız tarafından soyuldu. Toplam değeri 20 bin YTL olan 4 bilgisayar ve 1 stüdyo fotoğraf makinesinin çalındığını belirten Özköylü, ‘Daha önceden komşularımızın evleri soyulmuştu. Hiç benim de soyulacağım aklıma gelmemişti. Sanırım hırsızlar bizim sokağımızı işyeri olarak seçmişler’ dedi.

  Uyandığımda hırsızı gördüm

  Ayşe Topaloğlu (Ev Hanımı, 45):
  Yuvam Apartmanı 6 numarada bulunan evi ilk olarak 5 yıl önce soyuldu. Soyguncu yatak odasındaki çantasını karıştırırken uyanan Ayşe Topaloğlu, 2 yıl psikolojik tedavi görmesine neden olan olayı şöyle anlattı: ‘Uyandığımda arkası bana dönük iri yapılı bir adamın çantamı karıştırdığını gördüm. O an öleceğimi zannettim. Çok korkmuştum. Daha sonra uyuyormuş gibi yaptım. Benim uyandığımı fark etseydi belki öldürebilirdi.’

  Rekor Melahat öğretmenin

  Melahat Dinçer (Emekli Öğretmen, 82):
  Baver Apartmanı 6 numaradaki daire, sokak sakinleri arasında hırsızların en çok ziyaret ettikleri ev unvanını kazandı. Dört kez soyulan evinde huzurunun kalmadığını belirten Melahat Dinçer, son hırsızlık olayında başının ucundaki cüzdanının dahi çalındığını söyledi. Dinçer, ‘Önlem olarak apartman görevlisine nöbet tutturuyoruz’ diye konuştu.

  Kartvizitleri bile çalmışlar

  Nesrin Altınlı (Reklamcı, 50):
  Erdem Apartmanı 6 numaradaki reklam bürosu yaklaşık 1 yıl önce soyulan ve birkaç kez kapısı zorlanan Nesrin Altınlı, çareyi balkon kapısının önüne kitaplık koymakta buldu. Nesrin Altınlı, ‘Dijital fotoğraf makinem ve birkaç kıyafetim çalındı. Bu arada hırsızlar kredi kartı zannettikleri için kartvizit albümünü de çalmışlar’ dedi.

  Masadaki 10 bin doları görmemiş

  Bülent Eren (Öğretim Görevlisi, 61):
  Ecem Apartmanı 4 numaradaki daire, geçen yaz balkondan giren hırsızlar tarafından soyuldu. Dijital kamerası ve bir miktar parasının çalındığını belirten Eren, ‘O gün bir işim nedeniyle bankadan 10 bin dolar çekmiştim. Sanki hırsız beni takip etmiş, evin her yerini karıştırmıştı. Fakat masanın üzerinde içinde dolarların bulunduğu kutuyu görmemişti’ dedi. Eren, uyurken hırsızın evde dolaşmış olmasının çok rahatsız edici olduğunu söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı