Gündem Haberleri

  Şöhret için dinden konuşana bakmayın

  Hürriyet Haber
  08.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Din İşleri Yüksek Kurulu’nun yeni başkan ve üyelerini tanıtan Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, "Şöhret için konuşanlara itibar edilmemesini" istedi.

  Din İşleri Yüksek Kurulu üyelerini tanıtmak üzere basın toplantısı düzenleyen Bardakoğlu, "Kendi aralarında yaptıkları seçim sonucu Prof. Dr. Hamza Aktan, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı’na, Dr. Ekrem Keleş de başkan vekiliğine seçildiler. Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal ise kurul sözcülüğü görevini üstlendi. 16 seçkin, donanımlı üye göreve başladı" dedi. Bardakoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

  Şöhret için konuşuyorlar "Din konusunda herkes kendini konuşmaya yetkili görebiliyor. Hatta ilginç şeyler söylemeyi şöhretin ve ilginin sebebi olarak düşündüklerinden, her gün yeni bir görüşle medyayı işgal eden insanlara sıkça rastlıyoruz. Din her sabah kalktığımızda yeniden konuşulup yeni yeni şeyler söylenecek bir alan değil. Din biraz da anlaşılmak hayta yansıtılmak ve insana mutluluk barış ve huzur getirmek içindir. Dinin asıl kaynağından uzaklaşıp da günlük heyecanlara beklentilere kapıldığımız vakit, her gün yeni şeyler söyleme farklı şeylerle insanların ilgisini çekme gibi bir yöne kayabiliyoruz. Asıl böyle bir ortamda Din İşleri Yüksek Kurulu gibi ciddi ve istikrarlı bir kurula ihtiyaç olacaktır"
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı