GeriGündem Sohbette Başbakan’a hakaret iddiasıyla alıkonuldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  42
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sohbette Başbakan’a hakaret iddiasıyla alıkonuldu

Sohbette Başbakan’a hakaret iddiasıyla alıkonuldu
refid:17766625 ilişkili resim dosyası

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde sohbet sırasında yol çalışmalarında ağaç kesilmesini eleştirirken Başbakan Erdoğan’a hakaret ettiği ileri sürülen Özlem Önem Alınmışel’in otomobili Pazartesi günü polis tarafından durduruldu.

Polis, Başbakan’a hakaret ettiği iddiasıyla şikayette bulunulduğunu belirttikleri Alınmışel’in, savcıya ifade vermek üzere otomobilden inmesini istedi. İki saat alıkonulan Alınmışel avukatı gelince tutanak tutulup yola devam etmesine izin verildi. Siyasi bir kimliği ve parti üyeliğinin bulunmadığını belirten Alınmışel olayı şöyle anlattı: “Akyaka’da teknelerimizi incelerken AK Parti Belde Başkanı olduğunu öğrendiğim Mehmet Gümüş, benimle sohbet etmeye başladı. Konu duble yol çalışmalarından açıldı. Bunun ağaç katliamına sebep olduğunu söyleyince benim gibi düşünenler için ‘Okumuş cahillersiniz’ dedi. Tartışmak istemediğimi belirterek yanından ayrıldım. Başbakan’ın adını ağzıma bile almadım. Başbakan’a hakaret etmedim. Bu, Türkiye’de ifade özgürlüğünün kısıtlandığının göstergesidir.”

Kafama taktım takip ettim

AK Parti Akyaka Belde Başkanı Mehmet Gümüş, şikayet ederek alıkonulmasına neden olduğu turizmci Alınmışel’e Marmaris turizmine yakışan bir yol yapıldığını söylediğini belirterek, “O, ağaç katliamı yapıldığını, kendisine bu konuda bir şey söylenmemesini istedi. Ben de, Sayın Başbakanımız sayesinde güzel bir yol yapılıyor’ diye karşılık verdim. Bunun üzerine önce eleştirdiği Sayın Başbakanımız’a hakaret etti. ‘Ben AKP’yi sevmiyorum, sevmek zorunda da değilim’ dedi. Ben de Başbakanımız’a hakaret edilince olaya kafamı taktım. Bindikleri aracı takip ettim. Plakayı aldıktan sonra şikayet için Jandarma Komutanlığı’nı aradım. Onların yönlendirdikleri polise şikayette bulundum” diye konuştu.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle