Gündem Haberleri

  Software AG ve Fujitsu’dan yeni bir ortak çözüm

  Hürriyet
  21.10.2005 - 12:07 | Son Güncelleme:

  Software AG ve Fujitsu, şirketlerin Servis Odaklı Mimari (SOA) içindeki entegrasyon bileşenlerini yönetmesine yardımcı olmak için ortak bir çözüm geliştirdiğini duyurdu. CentraSite adı verilen çözüm, açık ve yeni nesil bir SOA metaveri havuzu olarak tanımlanıyor.

  İki şirket arasındaki anlaşma; CentraSite, Fujitsu Interstage Business Process Manager, Software AG Enterprise Service Integrator ve Software AG Enterprise Information Integrator gibi servis odaklı entegrasyon ürünlerinden sağlanan metaverileri birleştirerek, iş ve BT (bilgi teknolojileri) arasındaki işbirliğini artırıyor.

   

  CentraSite, SOA metaveri varlıklarını yönetiyor ve şirket genelinde Web servisleri bileşenlerinin görünürlüğünü ve yeniden kullanımını maksimum düzeye çıkarıyor. Ayrıca, bu metaveri varlıkları hakkında rapor alınmasını sağlıyor ve bir SOA bağlamında varlıkların paylaşımını destekliyor. Bu durum, müşterilere iş dönüşümü, süreç mükemmelliği ve iyileştirilmiş müşteri hizmetine yönelik inisiyatifleri dünya çapında hızla ve uygun maliyetle uygulama imkanı veriyor.

   

  Software AG ve Fujitsu, ilk etapta CentraSite ile uyumlu üç ürün sunacak:

   

  • Fujitsu Interstage Business Process Manager: Kurumsal çevikliği, verimliliği, rekabet gücünü ve kârlılığı artırmak için iş süreçlerini modelliyor, otomatikleştiriyor ve en iyi hale getiriyor.

   

  • Software AG Enterprise Information Integrator: Daha iyi kararlar alınabilmesi için, kurumsal kullanıcıların, istedikleri zaman ve yerde bilgiye tek noktadan ulaşabilmelerini sağlıyor.

   

  • Software AG Enterprise Service Integrator: Veri ve iş mantığının kurumsal ihtiyaçlarla uyumlu hale gelmesini hızlandırmak için, Web servislerinin mevcut sistemlerden alınarak yeni kurumsal servislere dahil edilmesini sağlıyor.

   

  CentraSite ile uyumlu ürünlerin sayısını artırmak üzere anlaşmaya varan Software AG ve Fujitsu, iş ortaklarının ve diğer teknoloji üreticilerinin CentraSite’ı kullanabilmeleri için bir “topluluk” programı da geliştiriyor. Programın, 2006’nın başında kullanıma sunulması planlanıyor.

   

  Stratejik işbirliğiyle gelen çok yönlü fayda

   

  Software AG ve Fujitsu, 1 Mart’ta yaptıkları stratejik işbirliği duyurusunun ardından, CentraSite’ı birlikte geliştirmek ve pazarlamak için stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Bunun yanı sıra Fujitsu, Software AG’nin Enterprise Service Integrator ve Enterprise Information Integrator çözümlerini, Software AG ise Fujitsu’nun Interstage Business Process Manager ürününü pazarlayacak.

   

  Kurumsal kullanıcılara sunulan faydalar arasında, SOA bileşenlerinin yeniden kullanımının maksimum düzeye çıkarılmasıyla entegrasyon projelerinin maliyetlerinin ve çevrim sürelerinin azalması, müşteri taleplerine daha etkili yanıt verilebilmesi, proje ekipleri ya da kurumsal ekipler içinde daha zengin bir birlikte çalışma ortamının sağlanması, değişimin etkisinin ölçülebilmesi sayesinde iş riskinin hafifletilmesi ve yönetişim ve uyum inisiyatiflerinin daha sorunsuz uygulanması yer alıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı