Gündem Haberleri

  Software AG ve DB Systems birleşti

  Hürriyet İnternet
  03.01.2006 - 11:57 | Son Güncelleme:

  Software AG ve DB Systems Almanya'da kamu sektörüne yönelik BT (bilgi teknolojileri) modernleştirme projeleri için işbirliği yapıyor. Birleştirilen ürün ve hizmetler ile, servis odaklı mimariye (SOA) dayalı anabilgisayar modernleştirmesi ve BT merkezlerinin optimizasyonu sağlanacak.

  Software AG ve DB Systems, Alman kamu yönetimi sektörünün BT (bilgi teknolojileri) altyapısını modernleştirmek amacıyla işbirliğine gittiğini duyurdu. Bu işbirliğinin parçası olarak, eksiksiz bir modernleştirme paketi sunulacak. Buna, anabilgisayar sistemleri için SOA (servis odaklı mimari) omurgası ve büyük BT sistemlerinin profesyonel bir şekilde yönetilmesi ve servis alması dahil bulunuyor. İki şirket de bu pazarda deneyim sahibi. Anlaşmaya göre, Software AG BT modernleştirmesi ve entegrasyonu için gerekli ürün ve hizmetleri sağlarken, DB Systems ilgili hizmetlerin de dahil olduğu kapsamlı BT altyapısını ve büyük projelerin yönetiminde edindiği uzmanlığını sunacak.

  İki şirket de işbirliğinin çerçevesine bağlı olarak ortak bir dağıtım ekibi kuracak. Bu ekip, halihazırdaki destek araç ve altyapılarını kullanacak; hizmet verilen mevcut müşterilerden ve her iki şirketin Alman kamu sektöründeki güçlü varlığından yararlanacak. Yapılan açıklamaya göre, bir müşteriyle ilk ortak sözleşme geçtiğimiz günlerde imzalandı.

  SOA uygulaması mümkün

  DB Systems ve Software AG, kamu yönetimi sektörünün en büyük sorunlarından birine yönelik kapsamlı bir çözüme sahip. Bu sorun, anabilgisayar uygulamalarını ve online hizmetler gibi modern BT uygulamalarını uygun maliyetle entegre etmek. Software AG'nin mevcut sistemleri modernleştirmeye ve XML iş entegrasyonuna yönelik ürünleri, Web servisleri gibi anabilgisayar uygulamalarını kod değiştirmeden kullanma imkanı veriyor. Bu sayede, bilgi ve uygulamaları entegre etmek üzere servis odaklı mimari (SOA) omurgası kurulabiliyor. SOA, farklı bilgi sistemlerini entegre etmenin en hesaplı ve etkili yollarından biri olarak biliniyor. SOA uygulayan şirketler, mevcut sistem ve uygulamalarını kullanmaya devam edebiliyor, işlem maliyetlerini düşürebiliyor, iş süreçlerinin kontrolünü ve şeffaflığını artırabiliyor. DB Systems şirket genelinde anabilgisayar uygulamalarını modernleştirmek ve genişletmek amacıyla, kendi ofislerinde de Software AG'nin XML iş entegrasyonu ürün ailesinin bir parçası olan ApplinX'i kullanıyor.

  Kesintisiz hizmet

  DB Systems, 24 saat hizmet veren modern BT altyapısını da hizmete sunacak. Alman Demiryolları'nın BT servis sağlayıcısı olan şirket, Avrupa'nın en büyük bilgisayar merkezlerinden birine sahip bulunuyor. Bu merkez, hiç aksamadan çalışan sistemlerden oluşuyor. Söz konusu hizmet, modern bir BT servis masası ile tamamlanıyor. Bu masa, 80 bin kullanıcıya günün 24 saati ilk elden destek sağlıyor. Altyapısını sürekli olarak geliştiren DB Systems, kendi anabilgisayar uygulamalarını modern bir yapıya kavuşturduktan sonra önemli verim artışı sağladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı