GeriGündem Soba faciası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Soba faciası

Kömür sobasının bilinçsizce kullanılması İstanbul'da 7, Bursa'da da 3 cana mal oldu. 1.5 yaşındaki bir çocuk ise son anda kurtarıldı.

Banyoda öldüler

Küçükçekmece Altınşehir'de İbrahim ve Fethiye Dinler çifti sobadan yanar halde çıkardıkları kömür dolu kovayla girdikleri banyoda öldüler. Dün 11.00 sıralarında Dinler çiftinin 1.5 yaşındaki oğulları Kerim'in sürekli ağladığını duyan komşular, 2. kattaki daireye pencereyi kırarak girdi. Banyoda Dinler çiftinin cesetlerini bulan komşular 1.5 yaşındaki Kerim'i hemen Haseki Hastanesi'ne kaldırdılar.

İşçilerin acı sonu

Beylikdüzü'ndeki THY lojmanları inşaatında çalışan sıva ustası Abuzer Bozkuş kardeşi Mehmet Bozkuş ve arkadaşları Sebahatin Yavuzer ile Özgür Çiftçi de soba kurbanı oldu. 4 işçinin dün işbaşı yapmaması üzerine kuşkulanan arkadaşları kaldıkları odaya gittiler. Odada arkadaşlarının cesetleriyle karşılaşan işçiler durumu jandarmaya bildirdi. Yapılan araştırmada işçilerin önceki akşam soba yaktıkları odada uyuduktan sonra sızan korbonmanoksit gazından zehirlendikleri belirlendi.

Son sahur

Kadıköy Fikirtepe'de ise sahur yemeği yedikten sonra yatan Zöhre ve Mustafa Sezer çifti yanık bıraktıkları sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Gün boyunca yaşlı çiftin evden çıkmamasından şüphelenen komşuları dün öğlen eve girdiklerinde Sezer çiftini zehirlenmiş halde buldu. 63 yaşındaki Sezer'in öldüğü belirlenirken hastaneye kaldırılan 60 yaşındaki eşinin sağlık durumunun ciddi olduğu bildirildi.

Bursa'da 3 ölü

Bursa'da ise Alemdar Mahallesi'nde oturan 35 yaşındaki Zübeyde Nalbantoğlu ile 9 yaşındaki kızı Elif ve 6 yaşındaki oğlu Emre sobadan zehirlenerek can verdi. Olay iftar saatinde kaportacılık yapan baba Recep Nalbatoğlu'nun evine gelmesiyle ortaya çıktı. Yapılan incelemede, Zübeyde Nalbantoğlu'nun öğleden sonra sobayı yakarak çocuklarıyla uykuya daldığı ve bu sırada sobadan çıkan gazdan zehirlendikleri belirlendi.

Küçük Kerim annesiz babasız kaldı

3 yıllık evli Dinler çifti kömürle ısıtmak istedikleri banyoda zehirlenerek ölürken gazdan etkilenen 1.5 yaşındaki oğulları Kerim, komşular tarafından kurtarıldı. Kerim de hastanede yaşam savaşı veriyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle