Gündem Haberleri

  SMS ile hastaneden randevu sistemi

  A.A İstanbul
  19.01.2006 - 12:26 | Son Güncelleme:

  Turkcell ve SRS işbirliğiyle sunulan ”SMS ile Randevu Sistemi” ile hastanelerden, cep telefonundan 3443'e gönderilecek bir kısa mesajla randevu alınabildiği bildirildi.

  Turkcell'den yapılan yazılı açıklamada, devlet hastanelerinin telefonlu randevu sistemlerindeki yoğunluk nedeniyle randevu alamayanların, Turkcell ve SRS İletişim Hizmetleri işbirliği ile oluşturulan “SMS ile Randevu Sistemi” sayesinde kolayca hastanelerden görüşme tarihi alabildikleri aktarıldı.

  Açıklamada, sistemin tüm hastanelere ücretsiz olarak kısa sürede kurulabileceği belirtilirken, kullanımı kolay ve telefonla randevudan daha ucuz olan servisin tüm Türkiye'de hızla yaygınlaşmasının beklendiği aktarıldı.

  SMS ile randevu servisinden yararlanmak isteyenlerin, hastane kodu, sicil numarası ve muayene olmak istedikleri bölümün adını birer boşluk bırakarak yazdıktan sonra, kısa mesaj olarak 3443'e göndermeleri yeterli olacak. Randevu talepleri gene kısa mesajla yanıtlanacak.

  Tüm Turkcell abonelerinin yararlanabildiği SMS ile randevu servisi faturalı hatlar için iki kısa mesaj, ön ödemeli hatlar için (Hazır Kart ve Muhabbet Kart) 4 kontör üzerinden ücretlendirilecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı