Gündem Haberleri

  SKK yolsuzluğunda serbest bırakılmaya itiraz

  Hürriyet Haber
  16.02.2005 - 13:18 | Son Güncelleme:

  Sosyal Sigortalar Kurumu'na (SSK) yüksek fiyattan ilaç alındığına ilişkin olarak yürütülen soruşturma kapsamında Ankara'da gözaltına alınan 5 kişinin mahkemece serbest bırakılmasına itiraz edildi.

  Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nazmi Okumuş, SSK Kurum Başkan Vekili Sait Ersoy, SSK Sağlık İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Servet Rüştü Karahan, SSK İlaç ve Eczacılık Daire Başkanı Hülya Özdemir ile SSK eski Başkan Vekili Nazmi Güleyüpoğlu ve SSK eski Sağlık İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Canpolat'ın önceki gün tutuklama istemiyle gönderildikleri nöbetçi mahkemece serbest bırakılmalarına itiraz etti.

    

  Savcı Okumuş'un bu talebi, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nce karara bağlanacak.

   

  ROCH: YARGIYA GÜVENİMİZ TAM

   

  SSK'ya fahiş fiyatla ilaç sattığı iddia edilen Roche firmasıyla ilgili soruşturma devam ederken, firmadan yazılı bir açıklama geldi. Açıklamada, "gerçeklerin tespit edileceği hususunda hukuka güvenimiz tamdır" denildi.

   

  Söz konusu olan durumun, olağandışı bir süreç olarak nitelendirildiği Roche açıklamasında, "soruşturmanın başından beri adli makamlara bilgi akışı sağlayarak yardımcı olan Roche, bundan sonra da Türk yargı sistemine yardımcı olmaya devam edecektir" denildi.

   

  Açıklamada, "konunun en kısa zamanda aydınlığa kavuşacağına ve haklı tutumumuzun Türk yargısı ve kamuoyu tarafından anlaşılacağına inanıyoruz" görüşüne de yer verildi.

   

  Sosyal Sigortalar Kurumu’na fahiş fiyatla ilaç alımına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, üst düzey yöneticilerin de aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alınmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı