Gündem Haberleri

  Skandallara tepki

  Hürriyet Haber
  08.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya ve Isparta’daki tekmeli tokatlı saldırılara kınama yağıyor

  ISPARTA Belediye Meclisi'nin olağandışı toplantısıda MHP'li Meclis Üyesi Mehmet Ali Karcı'nın ‘‘Sizinle bu konuları dışarıda görüşelim’’ sözlerine maruz kalan DYP'li bayan üye Emine Özbek, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında olayın perde arkasını anlattı. MHP'li Başkan Yusuf Ziya Günaydın ile MHP'li meclis üyelerini karşı karşıya getiren bu olayla ilgili olarak Emine Özbek şunları söyledi;

  KISIR ÇEKİŞME

  ‘‘Mecliste belediye başkanı ile MHP'li meclis üyeleri arasındaki kısır çekişmeler devam etti. Meclis toplantısında 4 saat içinde karşılıklı ithamlar, mesela MHP'li belediye meclis üyesi kendi partisinden olan başkana ‘‘Seni basın karşısında bazı şeyler açıklarsam çok fena olur’’ dedi. Belediye Başkanı ise ‘‘Ben kimseye rant sağlamam’’ gibi karşılıklı sataşmalar, ithamlar devam ederken, katı atık projesinin gündeme geldiği bir saatte bu projeye emeğim geçmesi nedeniyle söz almak istedim.

  BENİM EMEĞİM VAR

  Yan tarafımda oturan MHP'li Mehmet Ali Karcı ‘‘Konuşma’’ demesi üzerine, ‘‘Neden konuşmayacağım. Bu proje Isparta'nın menfaati için önemli bir projedir. Bu projede benim emeğim, imzam vardır’’ dememe rağmen beni tehditkar bir tavırla ‘‘Sizinle dışarıda konuşalım’’ demesi beni daha çok sinirlendirdi. Bunun üzerine ayağa kalkarak ‘‘Konuşacaksak burada konuşalım.

  MECLİSİ TERK ETTİLER

  Konumuz katı atık projesinin yapılıp yapılmamasıdır. Biz DYP olarak bu projenin yapılması taraftarıyız. Tartışmalar sırasında Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da söz aldı. Günaydın ‘‘Bir bayanla nasıl konuşulacağını öğren’’ dedi. Bunun üzerine ayağa kalktık. DYP olarak 11 kişi mecliste daha fazla olaya yol açmamak ve tartışmayı büyütmemek için meclisi terkettik. Bizim arkamızdan da Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, ‘‘Sizlere yazıklar olsun. Aynı partiden olmamıza rağmen muhalefet bu projenin yapılmasını istiyor.

  ÇOK ÖNEMLİ

  Bu proje Isparta için çok önemli bir projedir’’ diyerek salonu terketti. Tek iddiam var. Eğer bu proje Isparta için menfaatli ise ben sonuna kadar takipçisiyim ve bu projeyi sonuna kadar savunacağım. Onun için mecliste suda havan dövüldü, hiçbir önemli karar çıkmadı. Isparta'ya yazık oluyor. Isparta insanına yazık oluyor. Ispartalı iktidarda bulunan MHP'den iş bekliyor, aş bekliyor. Kendi belediye başkanı ile kısır çekişmelerden dolayı Isparta halkı üzgün. Bu çekişmelere bir an önce son verilmesini istiyorum.’’

  MUSTAFA ÇETİN KAYA OLAYI:

  Biz rant sağlamayız

  Serİk'te partisinin eski Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Demir tarafından yumruklanan CHP İl Başkanı Mustafa Çetin Kaya, şahsına yönelik saldırıyla ilgili olarak şunları söyledi; ‘‘Bu saldırının altında Büyükşehir Belediyesi'nden ihale ile büfe alamaması yatmaktadır. Ancak benim ne ihale ile ne de büfe ile hiç bir ilgim yoktur. Olamaz da. Bu olay tamamen Büyükşehir Belediyesi'nin tasarrufundadır. Biz hiç kimseye rant sağlamayız, imtiyaz tanımayız’’ Çetin Kaya, böyle bir gecede bu üzücü olayın yaşanmasından sonsuz üzüntü duyduğunu da sözlerine ekledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı