Gündem Haberleri

  Sızma 22.00 sıralarında tespit edildi

  Vasi KÖSE / DHA
  22.10.2008 - 01:12 | Son Güncelleme:

  HAKKÁRİ’de Aktütün Jandarma Karakolu’na teröristlerin düzenlediği saldırıda yaralanan Jandarma Astsubay Çavuş Muhammet Eraslan, taburcu olduktan sonra Hatay’ın Kılıkhan İlçesi’ne bağlı Çataltepe’deki baba evine geldi.

  Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden (GATA) taburcu olan Eraslan, ailesi tarafından sevgi gözyaşlarıyla karşılandı. Ziyarete gelen akraba ve yakınları ile sohbet eden ve özel görevi dolayısıyla fotoğraf çekilmesine izin vermeyen Eraslan, olayla ilgili şunları anlattı: "Aktütün’e destek olarak iki tim halinde gittik. Birinci tim karakolun üstündeki Bayraktepe’ye mevzilendi. Biz ise karakol etrafındaydık. Saat 22.00 sıralarında Bayraktepe mevkisinde bulunan arkadaşlarımız teröristlerin sızmalarını tespit etti. Ağır silahlarla atışlar yapıldı. Saat 09.00 sıralarında benim de içerisinde bulunduğum ikinci tim, arazi tarama çalışmalarına başladı. Sıcak temas sağladık ve çatışma başladı. İlk etapta önde gözcü olarak giden iki uzman çavuş arkadaşımız şehit oldu.

  Çatışarak şehit oldular

  Geriye 7 kişi kaldık ve teröristlerle aramızdaki mesafe gitgide daralıyordu. Bu arada ben ve tim komutanım da yaralandı. Yanımızda bulunan diğer arkadaşlarımızdan da ses seda çıkmaz oldu. Yaralı halimizle çatışarak geriye doğru çekilmeye başladık. Bu arada destek olarak gelen birinci timde bulunan arkadaşlarımız bizi Aktütün Karakolu’na sürüyerek çekebildi. 9 kişiden ben ve tim komutanım kalmıştı. Orada şehit olan arkadaşlarımın hepsi şu anda gözlerimin önünde."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı