GeriGündem Sizi 4 parça Kürdistan’ın lideri olarak görüyorum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sizi 4 parça Kürdistan’ın lideri olarak görüyorum

Sizi 4 parça Kürdistan’ın lideri olarak görüyorum
refid:23466379 ilişkili resim dosyası

Kuzey Irak’ta yayın yapan ‘Waranpress’ internet sitesinde yer alan habere göre, Abdullah Öcalan, İmralı’dan Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’ye çözüm sürecine ilişkin mektup yazdı.

Mektubun 6 Haziran günü Barzani’nin eline ulaştığı belirtilen haberde, Barzani ile Öcalan’ın yıllar önce bir görüşmelerinde çekilen fotoğrafları da yer aldı. “Kürt milletinin lideri” diye başlayan mektupta, Öcalan, Barzani’yi sadece Kürt bölgesinin değil 4 parça Kürdistan’ın lideri olarak gördüğünü dile getirdi. Mektupta şu ifadeler yer aldı: “Kürt milletinin değerli lideri Mesud Barzani, selam ve saygılar. Her şeyden önce emek ve çalışmalarınızdan dolayı size teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum. Kadim ve tecrübeli siyasetinizle Türkiye’de dökülen kanın sonlanmasında ve barış kararının alınmasında gösterdiğiniz irade ve kararlılıktan dolayı size teşekkür ediyorum. Değerli ve saygıdeğer kardeşim Mesud Barzani. Ben sizi sadece Kürt bölgesinin başkanı değil, dört parça Kürdistan’ın lideri olarak görüyorum ve bu şerefi de size veriyorum. Çünkü, hepimiz anladık ki, zeki ve kadim tecrübenizle Kürt milletinin yarısından fazlasının haklarını elde ettiniz. Ben bu inancı taşıyorum. Ben Kürt halkının yarısının haklarını elde edenin, diğer geri kalan haklarını da elde edebileceğine inanıyorum. Allah’tan dileğim sizin sağlıklı ve başarılı olmanızdır.

Benim sizden dileğim ayrıca şudur ki, oraya gelen PKK gerillalarını da sahiplenmeniz ve yaşamlarını garanti altına almanızdır. Gerillaların yaşamlarının riske girmemesi için çaba göstermenizi diliyorum.”            


Yorumları Göster
Yorumları Gizle