Gündem Haberleri

  Sızan gazdan 3 kişi öldü

  MUĞLA/AĞRI (DHA)
  20.01.2006 - 14:07 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Orhaniye Mahallesi'nde soğuktan korunmak için odalarında kömür sobası yakan iki inşaat işçisi, sızan gazdan zehirlenerek yaşamlarını yitirdi.

  Muğla'nın Orhaniye Mahallesi'nde soğuktan korunmak için odalarında kömür sobası yakan iki inşaat işçisi, sızan gazdan zehirlenerek yaşamlarını yitirdi.

  Afyon'dan gelen ve Orhaniye Mahallesi'nde bir inşaatta çalışan 27 yaşındaki Yüksel Okunmuş ile 47 yaşındaki Kazım Titrek, inşaatta soğuktan korunmak için duvarlarını naylonla kapladıkları odada kalmaya başladı. İki işçi dün akşam odalarındaki kömür sobasını yakıp uykuya daldı ve sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Bu sabah işbaşı yapmayan iki işçi, arkadaşları tarafından odalarında hareketsiz durumda bulundu.

  Olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekibi, işçilerin zehirlenme sonucu yaşamını yitirdiği belirledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  AĞRI'DA BİR ÖLÜM

  Ağrı'nın Patnos İlçesi'nde bir eczanede gece nöbetine kalan iki kalfa, mazotlu kalorifer kazanından sızan gazdan zehirlenerek yaşamlarını yitirdi.

  Patnos Şifa Eczanesi’nde kalfa olarak çalışan 24 yaşındaki Oktay Tezcan ile 25 yaşındaki İlyas Yıldız, gece nöbeti sırasında mazotla çalışan kalorifer kazanından yayılan gazdan zehirlendi.

  Sabah eczaneye gelen diğer çalışlanlar tarafından baygın halde bulunan Tezcan ve Yıldız kaldırıldıkları Patnos Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadı. Yapılan otopside Tezcan ve Yıldız’ın kalorifer kazanından sızan gazdan zehirlendikleri anlaşıldı.

  İki eczacı kalfasının ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı