Gündem Haberleri

  ’Siyaseti bırakın’ diye tehdit etti

  Hürriyet Haber
  21.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Genç Parti Lideri Cem Uzan, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, kardeşi Hakan Uzan’a, 2002 seçimlerinden sonra "Söyle abine siyaseti bıraksın yoksa bedeli ağır olur" tehdidinde bulunduğunu iddia etti.

  Uzan, dün Habertürk’te Erdoğan ile Uzan arasında 2003 Mayıs ayındaki görüşmenin içeriğini açıkladı. Uzan, Erdoğan’ın, "Benden ÇEAŞ ve Kepez’i geri istediler" sözlerinin doğru olmadığını savundu. Uzan, "O tarihte bu kurumlara el koyulmamıştı. El koyulmamış kurumları kardeşim niye geri istesin" dedi ve şöyle konuştu: "Ömer Çelik, Erdoğan’ın görüşme isteğini iletti ve Hakan Başbakanlığa gitti. Hakan’ı makam odasına yalnız alıyorlar. Başbakan, önce Star TV ve gazetesinin muhalefetinden yakınıyor. Muhalif yayınların kesilmesini, bazı kişilerin işten çıkarılması istiyor. Hem ticaret, hem siyaset olmaz. Sen ticaret yapıyorsun, abin siyaset yapıyor. Olmaz. Oturup düşünün, karar verin, yoksa bedeli ağır olur. Ben gereğini yaparım, abin siyaseti bıraksın’ diyor. Hakan da ’Ben ticaret, abim siyaset yapıyor’ diyor. 4 Haziran 2003’te Başbakan açıklama yapıyor. Sadece GP’nin oylarının yükseldiğini belirterek, ’GP’ye geçit vermeyin’ diyor. Bunu söyledikten 8 gün sonra siyasi linç başlattı.

  ÇELİK YALANLADI

  AKP Adana Milletvekili Ömer Çelik ise bir açıklama yaparak, Uzan’ın sözlerini yalanladı. Çelik "İddialar tümüyle gerçek dışıdır." dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı