Gündem Haberleri

  Siyasete küs öldü

  Sefa ÖZKAYA / İSTANBUL
  23.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Halkçı Parti (HP) ve Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) genel başkanlığını yapan, siyasetin duayenlerinden Aydın Güven Gürkan (65), 1.5 yıldır tedavi gördüğü mide kanserine yenik düştü. 10 Mayıs 1941 yılında Elazığ’da doğan Gürkan, dün sabah tedavi gördüğü Kozyatağı Acıbadem Hastanesi’nde vefat etti.

  Gürkan, yarın Teşvikiye Camii’nde, öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından, Tuzla’daki aile kabristanına defnedilecek. Eşi Serap Aksoy, "Benim için iyi bir insan olan, sonradan çok önemli bir siyasi kişilik olduğunu anladığım Aydın, siyasete küs vefat etti" dedi.

  Aksoy, Gürkan’ı siyasi bir kişi olarak değil, iyi bir insan olarak tanıyıp sevdiğini vurguladı, şunları söyledi:

  "Daha sonra anladım ki, o çok önemli bir siyasi kişilikmiş. Sevgim kat be kat arttı. İftihar edebileceğim kadar çok özel birlikteliklerim oldu. Onun siyasi kimliğini ve kişiliğini, Türk halkına ve siyasetçilere bırakıyorum. Benim için çok önemli bir yol arkadaşı idi. Yaklaşık 1.5 yıldır muzdarip olduğu hastalığından dolayı Acıbadem Hastanesi yetkilileri /images/100/0x0/55eab224f018fbb8f890dba8ona ve bize kucak açtı. Olağanüstü bir gayretle yanımızda oldular. Klasik konuşmalar yapmak istemiyorum. Kendisi çok inatçı bir kişilikti. Ben de onun elinden tuttum ve bugüne kadar geldik. Maalesef Aydın’ı kaybettik. Acımız sonsuzdur."

  ’Oğul’ da yetim

  Eşi Aydın Güven Gürkan’ın ölümüyle ilgili konuşan Serap Aksoy, "Bir kızımız var Burcu; bir de Oğul’umuz kaldı. 5 yıldır bizle yaşayan ve ikimizin de çok sevdiği Golden Retriever cinsi Oğul’umuz da artık yalnız kaldı" dedi.

  Eşinin kızı

  Serap Aksoy, eşinin vefat ettiği Özel Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nde Gürkan’ın ilk evliliğinden olan kızı Burcu Gürkan’la birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

  CHP grubu iptal edildi

  CHP,
  SHP eski Genel Başkanı Aydın Güven Gürkan’ın salı günü (yarın) yapılacak cenaze törenine katılmak için grup toplantısını iptal etti. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, parti yöneticileri ve milletvekilleri İstanbul’daki cenaze töreninde tam kadro hazır bulunacaklar. Her salı yapılan grup toplantısının bu hafta çarşamba günü yapılacağı duyuruldu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı