Gündem Haberleri

  Siyaset zor iştir ikna gerekir

  Hürriyet Haber
  20.04.2004 - 01:45 | Son Güncelleme:

  CHP lideri Deniz Baykal, parti yönetiminden istifa eden Kemal Derviş için de şu değerlendirmeyi yaptı:

  SEBAT VE KARARLILIK

  Birlikte çalıştığımız arkadaşlarıma hep yardımcı olmaya gayret ettim. Birikimlerini katkılarını ortaya çıkarabilmeleri, partimize ve ülkemize hizmet edebilmeleri için onları desteklemeyi hep görev bildim. Tabii siyaset zor iştir. Sabır, sebat ve kararlılık gerektirir. Güzel projelerinize, güzel önerilerinize partili arkadaşlarınızı ikna edeceksiniz.

  PARTİNİZE SAHİP ÇIKIN

  Bunun için de partinize sahip çıkacaksınız. Partili arkadaşlarınızla dayanışma içinde olacaksınız. Bazen yanlış anlaşılabilirsiniz, bazen siz yanlış yaparsınız. Bunlardan gerekli dersleri çıkaracaksınız. Size haksızlık da yapılabilir. Özgüveninizden ve parti sevginizden güç alarak bunu da taşıyacaksınız. Siyaseti hepimiz yaşayarak öğreniyoruz, öğreneceğiz.

  ÖZTÜRK’E CEVAP YOK

  Baykal,
  İstanbul Milletvekili Yaşar Nuri Öztürk’ün CHP ve kendisine yönelik eleştirileri ve CHP’den istifa yolundaki açıklamasını ise değerlendirmek istemediğini söyledi. Baykal son dönemde CHP’de partiiçi muhalefetin en çok eleştirdiği konuların başında gelen gençlik ve kadın kolları kongrelerinin önümüzdeki günlerde yapılacağını açıkladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı