Gündem Haberleri

  Siyah ve kadın bir DJ

  Hürriyet Haber
  12.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Elektronik dans müziğinin İstanbul'daki ilk akla gelen adresi Magma Music Club, 5 ve 6 Mayıs gecelerinde efsanevi Underworld grubunun tur dj'i, Londra'nın en aranılır dj'lerinden Darren Price'ı konuk etmişti. Magma, 12 ve 13 Mayıs gecelerinde ise geçen yıl dünyanın en iyi beş kadın dj'inden biri olarak gösterilen Brenda Russell'ı getiriyor.

  1991 yılından beri dans pistlerinin vazgeçilmez isimlerinden sayılan Brenda Russell, daha çok erkeklerin egemenliğindeki dj'lik becerisini siyah bir kadın olarak tüm dünyaya sergileyebilmiş bir dj. Londra'da Dave Angel, Richie Hawtin ve Sven Wath gibi isimlerle birlikte çalışmış, ‘‘Deep Space'' konseptini üreterek gece hayatına yepyeni açılımlar katmış ve hemen hemen dünyadaki tüm önemli kulüplerde çalmış bir isim Russell. Omen (Frankfurt), Tresor and E Works (Berlin), The Box (Brighton) ve Sensor'da (Zürih) sergilediği inanılmaz performanslarla adını techno alemine kazıyan Russell, keşfettiği mix tekniği ile ‘‘Deep Space'' konseptini gittiği her yere beraberinde götürüyor. Elektronik müzik tutkunları, 12 Mayıs Cuma ve 13 Mayıs Cumartesi gecelerinde İstanbul'da, Magma Music Club'da olacak olan Brenda Russell'ı kaçırmasınlar.

  Magma'nın kapıları 23.00'te açılacak ve Brenda Russell 01.30'dan günün ilk ışıklarına dek performansını segileyecek. Konserin giriş ücreti ise (ilk yabancı içki dahil) 12.000.000 TL.

  <ı>Akarsu Sok. 5, Galatasaray. Tel: (0212) 292 11 19

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı