Gündem Haberleri

  Siyah çiftin beyaz tenli bebeği oldu

  Hürriyet Planet
  17.05.2011 - 11:14 | Son Güncelleme:

  İngiltere’nin Leicester kentinde yaşayan siyahi bir çiftin beyaz tenli ve sarı saçlı bebeği oldu.

    

  İki yaşında bir çocuğa sahip olan çiftin 11 aylık bebeklerinin küçük bir genetik mutasyon nedeniyle bu şekilde doğduğu düşünülürken, albino olmadığı belirtildi.

   

  Kongo doğumlu baba Francis Tişibangu, Daniel adını verdikleri bebeklerini ilk gördüğünde, “Onun benim çocuğum olduğuna inanamadım” dedi.

   

  28 yaşındaki Francis, yaşadığı şok nedeniyle konuşamadığını ve doktorların “sanki çocuğun babası kendisi değilmiş” gibi birbirlerine bakındıklarını söyledi.

   

  Kongolu baba, “Eşim Arlette ile üç yıldan beri beraberiz. Asla ondan şüphe duymam. O yüzden çocuğumun beyaz olması sadece beni çok şaşırttı” dedi.

   

  ÜÇ KUŞAK ÖNCESİNDEN KALAN GEN

  25 yaşındaki Arlette ise "doğum odasında büyük bir şok yaşandığını ve odanın tam bir sessizliğe büründüğünü” belirtti. “Herkesin nasıl beyaz bir çocuğa sahip olduğunu merak ettiğini” söyleyen Arlette, “Bebeğimi ilk gördüğüm anda ona aşık oldum ve kollarıma aldım” dedi.

   

  Tişibangu çifti, bebekleri Daniel’in üç kuşak önce yaşayan ve beyaz bir çocuk doğuran büyükannelerinden kalan bir gen taşıdığını düşünüyor.

   

  İngiltere'de Temmuz 2010'da benzer bir olay yaşanmış, Nijeryalı bir çiftin üçüncü çocuğu beyaz tenli ve sarışın olarak dünyaya gelmişti. Doktorlar, geçen yıl yaşanan bu olayın "olağandışı" olduğunu belirtmişti.

   

  Tişibangu ailesi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı