Gündem Haberleri

  Sivilce davası bitmedi

  Hürriyet Haber
  08.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bitkilerden hazırlanan ürünlerle sivilce tedavisi yaparken müşterisinin yüzünü tahriş ettiği gerekçesiyle altı ay hapis cezasına çarptırılan güzellik salonu sahibi Huriye Hülya Çabuk'un başı şimdi de tazminat davasıyla dertte. Gördüğü tedavi sonucu yüzünün tahriş olduğunu öne süren 17 yaşındaki Gonca Bal, cezası ertelenen Çabuk hakkında 3.5 milyar liralık maddi- manevi tazminat davası açtı.

  Kadıköy Şaşkınbakkal'da Huriye Hülya Çabuk'un işlettiği Pelin Estetik Salonu'nda krem, losyon ve likitlerle sivilce tedavisi yaptırmak isteyen Gonca Bal, 350 dolar ödeyerek sivilce tedavisine başlamıştı. Bal'ın cildinde bir süre sonra soyulma ve yanma başladı. Ödediği parayı geri isteyen, ancak alamayan Bal, Huriye Hülya Çabuk'u mahkemeye verdi. Mahkeme, Çabuk'u ‘‘3977 sayılı kozmetik kanununa aykırılık’’ suçundan altı ay hapis ve 160 milyon lira ağır para cezasına çarptırdı, ancak ceza ertelendi.

  Kocakarı ilacı değil

  Gonca Bal, ceza davasının ardından şimdi de Çabuk hakkında 5'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 3.5 milyar liralık maddi ve manevi tazminat davası açtı. Bal dilekçesinde, olaydan sonra bunalıma girdiğini, maddi ve manevi açıdan zarara uğradığını belirtti. ‘‘Okuluma gidemedim. Çalıştığım işyerinden ayrıldım. Akraba ve arkadaşlarımın yüzüne bakamadım’’ dedi.

  Başına gelenlerden sonra üç ayrı hastanede tedavi gören Bal'ın kullandığı ürünler, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Kozmotoloji Bölümü yetkilileri tarafından incelenmiş ve etiketsiz, markasız ve sağlığa zararlı oldukları tespit edilmişti. Güzellik uzmanı Huriye Hülya Çabuk ise Bal'a verdiği ürünleri, sabun, kara lahana tohumu ve kükürt karışımından elde ettiğini belirtmişti. ABD ve Almanya'da kozmetik alanında başarılı çalışmaları olduğunu iddia eden Çabuk suçsuz olduğunu ileri sürmüş, ‘‘Kocakarı ilaçlarıyla sivilce tedavisi yapmıyorum’’ demişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı