Gündem Haberleri

  Sivil Blok: İrticaya taviz verilmesin

  Hürriyet Haber
  19.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Refahyol'un yıkılmasında büyük rol oynayan ‘Beşli Sivil Blok’un liderleri, ‘Tüm kurumların kendi görevini yapması, irticanın üzerine taviz verilmeden en sert şekilde gidilmesi ve ordunun tartışma konusu yapılmaması’ uyarısında birleşti. Türk-İş, DİSK, TİSK, TESK ve TOBB'dan oluşan ‘Sivil İnisiyatif’in başkanları, hükümetle askerler arasındaki son gerilimde taraf olmaktan kaçındılar.

  Türk-İş Başkanı Bayram Meral, ‘‘Başbakan ‘Herkes işini yapsın' diyor; biz de ‘Hükümet de işini yapsın' diyoruz. Ara rejim var diyorlar, ara rejim koşulları ortadan kaldırılırsa sorun da kalmaz. Sorunu o noktaya getirmesinler’’ dedi.

  TESK başkanı Derviş Günday da irtica güçlerinin hedefinin laik-demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmak olduğunu belirterek, ‘‘Hükümetin ve devletin diğer kurumlarının görevlerini ödünsüz yapmasını istiyoruz’’ diye konuştu.

  DİSK Başkanı Rıdvan Budak ise Başbakan'ın ordu ile suni tartışma çıkarıp, Türkiye'nin ‘Altını üstüne getirmeye hakkının olmadığını' vurguladı. Budak, hükümetin irticayla mücadelede ‘Son derece başarısız' olduğunu öne sürdü.

  TİSK Başkanı Refik Baydur da vatandaşı incitmeden devletin irticaya karşı mücadelesini meşru zeminlerde ödünsüz sürdürmesini sonuna kadar destekleyeceklerini vurguladı.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı