Gündem Haberleri

  Siverek'te kömür kuyruğu

  Mehmet SEZGİN/ SİVEREK (Şanlıurfa), (DHA)
  08.12.2014 - 13:10 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde, ihtiyaç sahipleri ücretsiz dağıtılan kömürlerden alabilmek için saatlerce kuyrukta bekledi.

  Siverek Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yoksullara dağıtılan kömürleri almak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren Vakıf binası önünde uzun kuyruk oluşturdu. Kadın ve erkeklerin ayrı ayrı oluşturduğu kuyruklarda bekleyen çoğunluğu yaşlı ihtiyaç sahipleri, vakıfta kayıt işlemlerini yaptırarak fiş aldı ve Karayolları Müdürlüğü sahasındaki kömür yükleme alanına gitti.

  Siverekte kömür kuyruğu

  Saatler süren bekleyişin ardından fişlerini alarak kömür yükleme sahasına giden vatandaşlar, burada görevlilerin tahsis ettiği araçlara yüklenen kömürlerin bulunduğu kamyon ve kamyonetlere güçlükle binerek evlerinin yolunu tuttu.

  Vatandaşlar, soğuk havada kuyrukta beklemenin üzücü olduğunu ancak kömür alabildikleri için mutlu olduklarını söyledi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri ise ilçe genelinde belirlenen 6 bin 300 ihtiyaç sahibi aileye kömür yardımı yapılacağını bildirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı