Gündem Haberleri

  Siverek’e Şivan Perver heykeli

  Mehmet SEZGİN/SİVEREK (Şanlıurfa), (DHA)
  18.12.2009 - 16:49 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’nın Siverek Belediyesi tarafından, 2 ay süren çalışmanın ardından ilçe merkezine ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver’in heykeli dikildi.

  SİVEREK'TE ŞİVAN PERVER HEYKELİ / FOTO GALERİ

  Son yıllarda ilçenin değişik yerlerine Yılmaz Güney, Ahmet Arif ile barış ve sevgiyi sembolize eden heykeller diken Siverek Belediyesi, son olarak Camikebir Mahallesi İnönü Bulvarı’na bu kez aslen Şanlıurfalı olan ve yıllardır yurtdışında yaşayan Şivan Perver’in heykelini dikti.

  Başkanlığını DP'li Ali Murat Bucak’ın yaptığı Siverek Belediyesi tarafından, İnönü Bulvarı üzerinde bulunan kavşağa yaptırılan 3 metre yüksekliğindeki heykelde, Şivan Perver bir elinde sazını tutup, diğerini havaya kaldırmış ve bağdaş kurarak oturmuş şekilde tanımlandı. Heykeli yakından izleyen Siverekliler, “Belediye tarafından ünlü sanatçının heykelinin Siverek’e dikilmesi bizleri mutlu etti. Bir zamanlar kasetlerini samanlıkta sakladığımız Şivan Perver’in şimdi heykelinin yapılması, Türkiye’nin gelişmişliğininn de en önemli göstergesidir” dedi.

  Kürt Sanatçı Perver’in heykelinin ilçede yer almasının mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanvekili Mustafa Hivi Abikoğlu da şöyle konuştu:
  “Seçim öncesi halkımızdan gelen talepler doğrultusunda söz vermiştik ve bugün sözümüzü yerine getirdik. Daha önce de ilçede halk ozanlarının ve Siverekli sinema sanatçısı Yılmaz Güney’in heykelini dikmiştik. Son olarak da Şivan Perver’in heykelini yaptırdık. İlerleyen günlerde resmi açılışını yapacağımız heykel için, sanatçı Şivan Perver’i de Siverek’e davet edeceğiz.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı