Gündem Haberleri

  Sivas'ta sivil toplumdan İsrail'e kınama

  SİVAS (A.A)
  10.08.2006 - 13:06 | Son Güncelleme:

  Sivas'ta 26 ayrı sivil toplum örgütünce yapılan ortak açıklamada, İsrail'in Lübnan ve Filistin'e yönelik yaptığı saldırılar kınandı.

  Sivas'ta 26 sivil toplum örgütünün temsilcileri, bir restoranda bir araya gelerek, İsrail'in saldırılarını kınamak için ortak bir açıklama yaptı.

  Anadolu Gençlik Derneği Sivas Şubesi Basın Sözcüsü Hüseyin Aktaş tarafından okunan açıklamada, Filistin ve Lübnan topraklarının 1 aydır İsrail askerlerinin işgali altında olduğu, İsrail'in bu topraklara bomba yağdırdığı belirtildi.
  Saldırılarda masum ve mazlum Filistin ve Lübnan halkının evlerinin yıkıldığının ifade edildiği açıklamada, saldırılarda sivil halkın hedef alındığı, kadın, çocuk, sivil ayrımı yapılmaksızın bölge halkının katledildiği, bölgede tarihte görülmedik bir vahşetin sergilendiği kaydedildi.

  Çok sayıda insanın yaşamının yitirdiği saldırılara BM'nin, ABD ve İngiltere'nin vetosunu bahane göstererek seyirci kaldığı savunulurken saldırılara karşı duyarsız olmamak gerektiği belirtildi.

  Türkiye'de ve diğer Müslüman ülkelerde yaşayan halkların İsrail'e karşı diplomatik ve ekonomik ambargo uygulamaya çağırıldığı açıklamada, saldırılar sona erene kadar eylemlerin devam edeceği kaydedildi. Saldırıların kınanması amacıyla 19 Ağustosta Sivas Mevlana Meydanı'nda miting düzenleneceği de duyuruldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı