Gündem Haberleri

  Sivas'ta Özel İdare cenaze için karla kaplı yolu açtı

  A.A.
  03.02.2011 - 17:40 | Son Güncelleme:

  Sivas İl Özel İdare Karla Mücadele Ekipleri, cenazesi olan köyün yolunu kar kalınlığı 1 metreyi bulmasına karşın saatler süren uğraşla açmayı başardılar.

  Sivas İl Özel İdaresi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, merkeze bağlı Gülpınar köyü muhtarı Kemal Akpınar, İl Özel İdare ekiplerine köylerinde bir cenaze olduğunu belirterek, cenaze törenine katılmak isteyenlerin bölgeye ulaşabilmesi için kar nedeniyle kapalı olan köylerinin yolunun açılmasını istedi.
  Bunun üzerine harekete geçen özel idare ekipleri, köyün yolunun ulaşıma açılması için bölgeye gitti. Yer yer kar kalınlığının bir metreyi aştığı, görüş mesafesinin azaldığı köy yolunu ulaşıma açmak için yoğun çaba harcayan ekipler, şehir dışından ve çevre köylerden cenazeye katılacakların köye ulaşabilmesi için ağır hava koşulları altında saatlerce çalıştı.

  Gece geç saatlere kadar sürdüğü bildirilen çalışmanın ardından ekipler köy yolunu ulaşma açtı.

  Köy muhtarı Kemal Akpınar, ekiplere teşekkür ederek, “Cenazemiz olduğu için vatandaşlarımız zor durumda kaldı. Özel İdare personelimiz bulunduğumuz bölgeye gelerek köy yolunun açılması için büyük titizlik gösterdi. Şimdi yolumuz açıldı ve rahatça cenazeye katıldılar” dedi.

  Bu arada Sivas İl Özel İdare karla mücadele ekiplerinin kar yağışı nedeniyle kapalı bulunan köy yollarını ulaşıma açmak için yoğun gayret gösterdiği, merkez ve ilçelerde toplam 100 adet iş makinesinin görev aldığı kaydedildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı