Gündem Haberleri

  Sivas'ta kaldırımlara Avrupa standardı

  Hürriyet Haber
  02.02.2006 - 14:35 | Son Güncelleme:

  Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, kentin kaldırımlarını Avrupa standartlarında düzenleyeceklerini bildirdi.

  Aydın, bin 350 metrekare alan üzerine kurdukları, 3.5 milyon YTL'ye mal olan Beton Yapı Elemanları Tesisi'nde üretilecek kaldırım ve kent mobilyaları ile Sivas'ın görünümünü baştan aşağı yenileyeceklerini söyledi.

  Bu yıl içinde faaliyete geçen tesiste üretilen ürünlerin kent merkezinde kullanılmaya başlamasıyla Sivas'ın görünümünün 1-2 yıl içinde değişeceğini belirten Aydın, şunları kaydetti: “Sivas'ta bu çalışmalarımız açık bir şekilde hissedilecek. Şehrin merkezindeki yolları yayalaştırarak, ürettiğimiz ürünleri buralarda kullanmayı planlıyoruz. Avrupa'da kaldırım yükseklik standartları 10 santimetre civarında. Bizde ilimizdeki kaldırımları bu yükseklikte yapacağız. Sivas'ın kaldırımlarını Avrupa standartlarına getireceğiz. İlimiz Avrupalı şehir görünümüne kavuşacak. Yolların yanı sıra parklarda, okul bahçelerinde de ürettiğimiz ürünleri kullanacağız.”

   
  Belediyeye ait Özbelsan Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren tesiste kaldırım ve kaplamanın her çeşidinin üretildiğini anlatan Aydın, şöyle devam etti: “Burada kent mobilyaları, asmolin, briket, bordür, parke taşı, karo gibi ürünler, teknolojinin en son sistemleri uygulanarak üretiliyor. Türkiye'nin sayılı fabrikalarından olan tesisimizde, üretilecek parke ve kent mobilyaları Sivas caddelerini süsleyecek. Ayrıca bu ürünleri sadece Sivas'a değil, komşu illere, uzun vadede yurtdışına pazarlamayı düşünüyoruz. Böylece kentin ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağız.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı