Gündem Haberleri

  Sivas'ta Gezi Parkı protestosu

  Gökhan CEYLAN/ SİVAS, (DHA)
  08.06.2013 - 21:49 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olayları protesto etmek amacıyla Sivas’ta yeni bir platform oluşturuldu. Sivas Taksim Direniş Platformu adındaki grubun üyeleri, kent meydanında basın açıklaması yaparak, "Ak Parti diktatörlüğünü yıkana dek mücadelemiz devam edecektir" dedi.

  Sivas’ta 7 gün önce başlayan Taksim Gezi Parkı olaylarının protesto gösterileri bugün de devam etti. Akşam saatlerinde kent meydanında toplanan ve büyük bir çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik grup hükümet aleyhine çeşitli sloganlar attı. Daha sonra üniversite öğrencileri tarafından oluşturulan Sivas Taksim Direniş Platformu basın açıklaması yaptı. Ak Parti hükümetinin her geçen gün zulmünün arttığını belirten platform sözcüsü Gökhan Yeşil, "Artık daha planlı ve daha kararlı eylemler yapmak için bir platform oluşturduk. Bütün vatanseverleri bu platforma davet ediyoruz. Türkiye halkı tarihinin en büyük kitlesel demokrasi mücadelesini veriyor. Ak Parti’nin zulmü her geçen gün artıyor. Düne kadar Ak Parti’nin politikaları karşısında gereken duyarlılığı göstermemiş olan kitleler artık direnme hakkını kullanmaya başladı. Bu millet ayağa kalktı ve en meşru, en doğru direnişini sergiliyor. Bizler gençler olarak, Ak Parti diktatörlüğünü yıkana dek mücadelemizi devam ettireceğiz" dedi.

  Açıklama sonrasında kısa bir süre slogan atan grup daha sonra sessiz bir şekilde beklemeye başladı. Polis çemberi içerisindeki eylemciler yaklaşık 2 saatlik sessiz bekleyişlerini sürdürdükten sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı