Gündem Haberleri

  Sivas'ta 7 kişi kuş gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

  A.A.
  11.01.2006 - 12:29 | Son Güncelleme:

  Sivas'ta kuş gribi şüphesiyle tedavi altına alınan ve test sonuçları 'pozitif' çıkan kadının yaşadığı bölgeden 110 kişinin sağlık kontrolünden geçirildiği, bu kişilerden durumu şüpheli görülen 7'sinin CÜ Tıp Fakültesi'ne kaldırıldığı bildirildi.

  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, kuş gribi şüphesiyle 3 çocuğuyla birlikte Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gözlem altında tutulan ve alınan numunelerinde test sonuçları pozitif çıkan G.Y. adlı kadının yaşadığı Kangal İlçesi'ne bağlı Yellice Köyü ile yakınındaki Ufacıkören mezrasında karantina uygulaması devam ediyor.
  Bu bölgedeki kanatlı hayvanların kümeslerinden tek tek alınarak itlaf edildiğini anlatan yetkililer, bölgede yaşayan 110 kişinin de kuş gribi şüphesiyle sağlık kontrolünden geçirildiğini, bu kişilerden durumu şüpheli görülen 7'sinin Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Servisi'ne kaldırıldığını bildirdiler.
  Yetkililer, evinde 2 tavuğu şüpheli şekilde öldükten sonra 3 çocuğuyla birlikte yiyen ve CÜ Tıp Fakültesi'nde test sonuçları 'pozitif' çıkan G.Y'nin de genel sağlık durumunun iyi olduğunu kaydettiler. Hastanede kuş gribi şüphesiyle Yozgat'tan getirilen hastalarla birlikte aralarında Kangal'dan bir sağlık çalışanın da bulunduğu toplam 20 kişinin tedavilerinin sürdüğü de bildirildi.
  Hastaların genel sağlık durumlarının iyi olduğunu, tedavilerinin erken başladığını belirten yetkililer, G.Y'nin 3 çocuğunun da aralarında bulunduğu ilk gelen 6 hastanın test sonuçlarının 'negatif' çıktığını, ancak bu kişilerden tekrar numune alınarak ikinci defa teste gönderdiklerini ifade ettiler.
  Bu arada, İl Kriz Masası'nın aldığı karar doğrultusunda kent merkezi ve ilçelerdeki tüm kanatlı hayvan barınaklarının şüpheli olsun olmasın, ilaçlanacağı bildirildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı