Gündem Haberleri

  Sivas'ta 6 çocuğu kene ısırdı

  Hilal YÜKSEL/SİVAS, (DHA)
  06.05.2008 - 14:29 | Son Güncelleme:

  SİVAS’ta kene ısırması nedeniyle 6 çocuk hastaneye başvurdu. Aynı anda hastaneye getirilen ve çeşitli yerlerinden ısırılan çocukların vücutlarındaki keneler uzmanlar tarafından çıkarıldı.

  Yıldızeli İlçesi’ne bağlı Yakacıkçavuşlu Köyü'nden 5 yaşındaki Ayşenur Ateş, Yenimahalle’den 7 yaşındaki Ümit Ağırkaya, Karşıyaka Mahallesi’nden 12 yaşındaki Muhammet Seyfik ve 5 yaşındaki Fatih Deniz, Alibaba Mahallesi'nden 6 yaşındaki Şevval Taşköprü, Diriliş Mahallesi’nden 6 yaşındaki Mervenur Yiğit, aynı saatlerde kene ısırması nedeniyle Sivas Devlet Hastanesi’ne getirildi. Çocukların kafa, ense ve kulak bölgelerine yapışan keneler uzmanlar tarafından dikkatli bir şekilde çıkarıldı. Hastanede tedavi altına alınan 6 çocuğun sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

  Çocuklardan alınan kan örnekleri, kene ısırığı ile bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına yakalanıp yakalanmadıklarının belirlenmesi için tahlile gönderildi. Bu nedenle çocukların bir kaç gün sonra yeniden kontrolden geçirileceği bildirildi. Bir süre gözlem altında tutulan çocuklar, yeniden kontrole getirilmek üzere taburcu edildi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı