Gündem Haberleri

  Sivas şehidine ağlıyor

  Eraydın AYTEKİN- Halife YALÇINKAYA/ZARA (Sivas), (DHA)
  18.07.2007 - 15:42 | Son Güncelleme:

  VATANİ görevini yaptığı Hakkari Çukurca’da teröristlerce yerleştirilen mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu şehit düşen Serdar Şimşek’in Sivas’ın Zara ilçesinde bulunan yakınları acı haberle sarsıldı. Cemevi'nde toplanan yakınları ve komşuları gözyaşlarına boğuldu.

  İstanbul’a 4 yıl önce göç eden 4 çocuklu Erdoğan ve Nazlı Şimşek çiftinin 3’üncü çocukları olan 20 yaşındaki 1987/1 tertip jandarma er Serdar Şimşek, askerliğinin 5’inci ayında şehit düştü. Hakkari Çukurca’da bulunan 4’üncü Sınır Tabur Komutanlığı’nda vatani görevini yapan Şimşek, dün akşam Çukurca- Susuzyer’de mevzi görevine giderken, töreristlerce yerleştirilen mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu şehit düştü. Şehidin Sivas’ın Zara ilçesinde bulunan yakınları acı haberle sarsıldı. İlçe merkezinde yaşayan şehidin dedesi 65 yaşındaki Şahin Şimşek ile babaannesi Arife Şimşek gözyaşlarına boğuldu. Torunu ile en son 1 ay önce telefonda görüştüğünü anlatan dede Şahin Şimşek, “Yerinden memnun olduğunu ve har hangi bir sıkıntısı bulunmadığını söylemişti. Böyle olacağını hiç bilemedik” dedi. Bazı şehit yakınları ise, her gün askerlerin şehit düştüğünü belirterek gerekli önlemlerin alınmamasına tepki gösterdi.

  CEMEVİ'NDE TOPLANDILAR

  Zara ilçesine acı haberin ulaşmasının ardından, şehit er Serdar Şimşek’in yakınları, köylüleri ve komşuları ilçe merkezinde bulunan Cemevi'nde bir araya gelerek ağıtlar yaktı. Şehit erin cenazesinin yarın Zara ilçe merkezine getirilecegi ve burada düzenlenecek olan askeri törenin ardından ilçe şehitliğinde topraga verilecegi belirtildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı