Gündem Haberleri

  Sivas polisi yeraltı su kanalında delil arıyor

  Gökhan CEYLAN/SİVAS, (DHA)
  07.08.2012 - 18:38 | Son Güncelleme:

  SİVAS’ta dün tarihi Taşhan içinde bulunan bir kuyumcunun tünel kazılaraksoyulmasıyla ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğü geniş çaplı çalışma başlattı. 15 kilo altının çalındığı olayla ilgili olarak polis iki gündür kentin altından geçen su tünellerinde delil arıyor.

  Atatürk Caddesi’ndeki tarihi Taşhan çarşısı içinde bulunan Necip Türkoğlu’na ait kuyumcuya giren hırsızlar 15 kilo altını çalarak kaçtı. Hırsızların dün yeraltında bulunan Mundar ırmak kanalının Aksu’ya dökülen bölümünden girip 1 kilometre yürüdükten sonra tünel kazarak dükkanın bodrumuna ulaşıp, asansörlü çelik kasayı oksijen kaynağı ile kesip altınları çaldığı belirlendi.

  Olayın ardından inceleme başlatan Sivas İl Emniyet Müdürlüğü, Hırsızlık Büro Amirliği ve Olay Yeri İnceleme ekiplerinin çalışmaları bugün de devam etti. Şehrin çeşitli noktalarına açılan yer altındaki su tüneli içinde 2 gündür dolaşan ekipler delil bulmaya çalışıyor. Bugün de İmam Hatip Sokak üzerindeki rögar kapağından kanala inen polis ekipleri zeminde soygunda kullanıldığı tahmin edilen 1,5 metre boyunda 2 tahta ve bir demir parçası buldu. Kanalda bulunan malzemeler incelenmek üzere Eminyet Müdürlüğü’ne götürülürken, polis ekiplerine çalışmalarında Sivas Belediyesi itfaiye ekipleri de yardım etti. Soygunun yeraltı tüneli kullanılarak yapılması nedeni ile güvenlik kamerası görüntülerine de yansımadığı belirtildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı