Gündem Haberleri

  SİT kıskacı

  Hürriyet Haber
  24.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Belkıs Belediye Başkanı Remzi Yıldız, büyük bölümü SİT alanı ilan edilen beldesinde mahalle yolu bile açamadığını söyledi.

  TARİHİ ünlü Aspendos Tiyatrosu'nu topraklarında barındıran Serik'e bağlı Belkıs Belediye Başkanı Remzi Yıldız, SİT kıskacında olduklarını söyledi. Başkan Yıldız, ‘‘7 bin 900 hektarlık Belkıs'ta sadece 200 dekarlık bir bölüm SİT alanı dışında. Mahallelere yol dahi açamıyoruz. Eli-kolu bağlı bir belediye konumundayız’’ dedi.

  ASILSIZ İHBARLAR

  Halka açık 3'üncü toplantısını düzenleyen Başkan Yıldız, bir yıllık icraatını anlattı. Başkan Yıldız şöyle konuştu: ‘‘SİT sorunu nedeniyle sıkıntı çekiyoruz. Sokak çalışmalarımız bile sahte isim ve imzalarla şikayet ediliyor. Ben de bu insanları size şikayet ediyorum. Hizmetlerimizi engellenmesinler.’’

  Asılsız ihbarların beldeye zarar verdiğine dikkat çeken Başkan Yıldız, ‘‘Şikayetler devam ederse SİT konusunda bir iyileştirme umudu veremem. Bir zamanlar Aspendos önünde büfeler, ırmak kenarında çay ocakları vardı. Belde insanı buralardan para kazanıyordu. Ne oldu? Şikayet edile edile yok edildi’’ diye konuştu.

  EVLERİMİZ ÇATLAK

  Amerika ve Japonya'dan gelen bilim adamlarının beldede inceleme yaptığını bildiren Yıldız, ‘‘Ama bizimkilerden tık yok. Nedir haliniz diye soran da yok. Belkıslılar evlerine çivi bile çakamıyor. Bütün evler çatlak. Vatandaşlarımız korku içinde. Onlar çaresiz, biz de onlardan daha çaresiziz’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı