Gündem Haberleri

  Şişli'de ‘Yol trafiğe açılsın mı’ referandumu

  Sefa ÖZKAYA / İSTANBUL
  08.07.2001 - 01:49 | Son Güncelleme:

  Şişli Belediyesi, Fulya Mahallesi'nde bulunan G-2 Sokağı'nın trafiğe açılıp açılmaması konusunda sokak sakinlerine noter huzurunda referandum yaptırdı. Referandum sonunda, uzun süredir kapalı olan sokağın trafiğe açılmaması kararlaştırıldı.

  384 kayıtlı kişiden 163'ünün katıldığı referandum, sokağın trafiğe açılmasını isteyen ve istemeyenler arasında tartışmalara neden oldu. Çevrede oturanların, referanduma sadece G-2 Sokağı'nda oturanların katılmasına yönelik itirazı İstanbul 25'inci Noter Başkatibi Muhterem Kokoç tarafından reddedilirken, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, semt sakinlerine her türlü sonuca göre alternatif bir yol yapacaklarını söyledi.

  Sarıgül, belediye olarak masa başında karar vermediklerini, sorunların çözümünde o sorunu yaşayanların da söz hakkı olması için referandumu düzenlediklerini söyledi. Yolun açılmasını isteyenler, itfaiye, ambulans gibi araçların acil durumlarda daha kolay kendilerine ulaşacağını söyledi.

  Yolun açılmaması için konuşanlar da çok dik olan yoldan araç geçişlerinin evler ve çocuklar için tehlike yarattığını söylediler. 3 saat süren referandumda oy kullanan 163 kişiden 146'sı sokağın trafiğe açılmaması, 16'sı ise açılması yönünde oy kullanırken 1 oy geçersiz sayıldı. Böylece sokağın trafiğe açılma isteği reddedilmiş oldu.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı