Gündem Haberleri

  Sis ulaşımı aksatıyor

  Hürriyet Haber
  03.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, önümüzdeki üç gün içinde özellikle yurdun iç ve doğu kesimlerinde yoğun sis görüleceği uyarısında bulundu.

  Türkiye önümüzdeki günlerde yüksek basınç merkezinin etkisi altında kalacak.

  Buna göre, yarın yurtta yağış beklenmiyor. Bütün bölgeler az bulutlu ve açık geçecek. Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde yoğun sis bekleniyor.

  5 Aralık Salı günü Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yağış görülecek. Yurdun diğer kesimlerinde yağış beklenmiyor. Yurdun iç kesimlerinde ise yer yer yoğun sis görülecek.

  6 Aralık Çarşamba günü Doğu Karadeniz ve Batı Akdeniz kıyıları ile Muğla çevresi sağanak yağışlı olacak. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde yoğun sis devam edecek.

  7 Aralık Perşembe günü ise Doğu Karadeniz ve Batı Akdeniz kıyılarıyağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Sisli hava, yurdun iç kesimlerinde yoğunluğunu azaltarak, devam edecek.

  Hava sıcaklığı ise mevsim normalleri civarında seyredecek.

  Meteoroloji yetkilileri, bazı illerde birkaç gündür görülen yoğun sisin sürecek olması nedeniyle araç sürücülerini dikkatli olmaları konusunda uyardılar.

  Sis hava ulaşımını aksattı
  Yoğun sis nedeniyle Türk Hava Yolları'nın (THY) Diyarbakır, Ankara ve İzmir seferleri aksadı.

  Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul'dan Ankara ve İzmir'e olan uçak seferleri, bu illerdeki yoğun sis nedeniyle gecikmeli yapılabildi. İstanbul'dan Ankara'ya 06.00, 06.15, 07.00, 08.00 ve 08.50 saatleri ile İzmir'e saat 08.20'de gerçekleştirilmesi gereken uçak seferleri, bu illerdeki sisin etkisini kaybetmesi üzerine saat 12.00'den sonra gerçekleştirildi.

  Bu arada THY'nin İstanbul'dan saat 07.00'de Ankara bağlantılı olarak Diyarbakır'a gitmesi gereken yolcu uçağının seferi, rötarın uzun süreli olması nedeniyle iptal edildi. İptal nedeniyle çoğunluğu asker olan yolcular ile THY görevlileri arasında tartışma yaşandı.

  Diyarbakır seferleri iptal

  Diyarbakır'daki yoğun sis nedeniyle da THY'nin bu sabah yapılması gereken Ankara-Diyarbakır, Diyarbakır-Ankara, İstanbul-Diyarbakır, Diyarbakır-İstanbul uçak seferleri, iptal edildi.

  Sis, İzmir'in Gaziemir ve Çiğli ilçelerinde da etkili oldu. Adnan Menderes Havalimanı Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde görülen ve kent merkezinde etkili olmayan sis, Gaziemir ve Çiğli'de yoğun olarak yaşandı.

  Gaziemir'de görüş mesafesi öğle saatlerinde 100 metreye indi. Daha sonra dağılmaya başlayan sisle birlikte görüş mesafesi 500 metreye ulaştı. Sisin ilerleyen saatlerde daha da azalması bekleniyor.

  Gaziemir'de yer alan Adnan Menderes Havalimanı'nda, bu sabah saat 06.00'da yapılması gereken İzmir-Ankara uçak seferi, yoğun sis nedeniyle yapılamadı. Öğleden sonraki seferlerin ise daha önce belirlenen saatlerinde yapılacağı kaydedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı