Gündem Haberleri

  Sis operasyonunda 6 tutuklama

  Hürriyet Haber
  11.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ''Hayali şeker ihracatı yaptıkları'' gerekçesiyle gözaltına alınan ve Ankara DGM'ye sevkedilen 8 kişiden 6'sı tutuklandı.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri gözaltındaki 12 kişiyi, sabah saatlerinde Keçiören'deki Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirdikten sonra Ankara DGM'ye sevketti.

  Şahısların ifadelerini ''Sis Operasyonu'' soruşturmasını yürüten DGM Cumhuriyet Savcısı Nuh Mete Yüksel ile Savcılar Cengiz Köksal, Hakan Kızılarslan ve Şemsettin Özcan aldı.

  Savcı Yüksel, Selahattin Diker, Orhan Tatlı, Şevki Eren, Birol Çetin, Erdal Türedi, Adil Akgümüş, Mehmet Alakaş ve Figen Sırma'yı tutuklanmaları talebiyle yedek hakimliğe sevkederken, 4 kişiyi serbest bıraktı.

  Sevkedilen 8 kişinin hakimlik sorgusunu alan nöbetçi Ankara 2 No'lu DGM yedek hakimi Ramazan Aksan, Diker, Tatlı, Eren, Çetin, Türedi ve Alakaş'ı, 4422 sayılı Çıkar Amaçlı Suç Örgütleriyle MücadeleKanunu'na muhalefet ile sahtecilik ve hayali ihracat suçlarından tutukladı. Aksan, Akgümüş ve Sırma'yı ise serbest bıraktı. Figen Sırma, serbest kalma kararının ardından gözyaşlarına hakim olamayarak ağladı.

  Tutuklanan 6 kişi, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi'ne götürülecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı