Gündem Haberleri

  Sırtında kurşunla dolaşıyor

  A.A
  02.08.2006 - 12:10 | Son Güncelleme:

  Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde 3 hafta önce rasgele havaya açılan ateş sonucu sırtına kurşun isabet eden kişi, doktorların, “yara iyileşmeden operasyon yapılmaması” yönündeki kararı üzerine, sırtındaki kurşunla dolaşıyor.

  Şarköy ilçesi 188 Sayılı Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı Orhan Köse ve arkadaşları, 19 Temmuz Çarşamba günü, 17 Kasım Caddesi'nde gece otomobil kullandığı sırada, kalabalık bir grubun eğlendiğini fark etti.

  Kalabalığın arasından araçla uzaklaşmaya çalıştıkları sırada, gruptan bir kişinin silahından çıkan kurşun arabanın camını ve koltuğunu delerek, Köse'nin sırtına isabet etti.

  Köse, yanındaki arkadaşları tarafından Şarköy Devlet Hastanesine kaldırılarak, ilk müdahale yapıldı. Sağlık durumu ciddi görülen Köse'ye, daha sonra sevk edildiği Tekirdağ Devlet Hastanesinde müdahalede bulunuldu.

  Hastane yetkililerinin, “Kurşunu şu an çıkarmak çok tehlikeli. Yara iyileşince kurşun derinin altına gelecek, o zaman çıkarırız” dedikleri belirtildi.

  Köse, 3 haftadan bu yana doktor kontrolünde yaşadığını belirterek, ”Zaman, zaman ağrılarım oluyor ama önemli olan psikolojim bozuldu. Hiç hak etmediğim bir kurşun vücudumda duruyor. Bu nasıl bir durum hiç aklım ermiyor. Her eline silah alan istediği yerde istediği gibi silah atarsa, huzur nasıl sağlanacak?” dedi.

  Basın yayın kuruluşlarında, sürekli rasgele atılan kurşunlar yüzünden birçok masum insanın hayatını kaybettiğine ilişkin haberlere rastladıklarını ifade eden Köse, “Beni Allah korudu. Pisi pisine ölecektim. Bu duruma bir son verilmelidir.
  Yoksa daha birçok masum insan hayatını kaybedecek” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı