Gündem Haberleri

  Sırrı Sakık'a KATASAMO tehdidi

  Okan KONURALP-Turan Yılmaz
  13.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Esenboğa Havalimanı’nda polise teslim ettiği boş silahının, Adana Havaalanı’nda bir mermiyle kendisine teslim edildiğini ve bunun “Bir tehdit” olduğunu söyleyen BDP’li Meclis İdare Amiri Sırrı Sakık, dün de Samsun’dan “KATASAMO Gençleri” imzalı bir tehdit mektubu aldı.

  “Dersim İsyanı” ile ilgili çalışmaları bulunan ve “Atatürk resimlerinin cemevlerinden kaldırılması gerektiği” yönünde açıklama yapan araştırmacı yazar Cafer Solgun’a da geçen hafta tehdit mektubu yollayan “KATASAMO Gençleri”, Sakık’a “Aziz vatanımızın satılmış, nankör vatan hainine” diye sesleniyor. Mektupta “Dikkat et seni uyarıyoruz. Bu, bir uyarı mektubudur. Seni çok yakından izliyoruz. Bedelini sen düşün” ifadeleri yer alıyor. 5 Ocak’ta Samsun’dan postalanan mektubun “Gönderen” bölümünde el yazısıyla “KATASAMO” yazıyor; “Alıcı” kısmında ise “Sırrı Sakık TBMM/ Bakanlıklar-Ankara” adresi yer alıyor. /images/100/0x0/55ea3b61f018fbb8f872e325

  Sakık, “Mektup bugün (dün) geldi. ‘KATASAMO’ diye bir örgüt kurulmuş ve bizi tehdit ediyor. Vallahi ölümden korkmuyoruz, bir bütün olarak -sadece ölüm değil- birçok alanda saldırılar olabilir. Kamuoyunu da buradan uyarıyorum ve Allah adına diyorum ki ben ve arkadaşlarıma bir şey olursa ilk sorumlu siz olacaksınız. Hiçbir güçten de korkmuyoruz, bunu iyi bilesiniz” dedi.

  Neden açıkladım

  Sakık, önceki gün TBMM Genel Kurul Kürsüsü’ne bıraktığı “mermi” ile ilgili olarak da şunları dedi: “Olayı telefonla İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e ilettim. Ancak yanıt alamadım. Emniyet Genel Müdürü’ne iletmiş olmalı ki 20 gün önce Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kendisine konuyu aktardığımda, bana böyle bir şeyin olmadığını söyledi. Ben de Ankara ve Adana Havaalanı kamera kayıtlarını, silahı teslim ettiğimde tutulan zabıtlara bakın dedim. Sonuçta 1 ay bekledim, olayı açıklamaya karar verdim. Adana Havaalanı’nda boş silahıyla birlikte bana verilen mermiye, o sırada yanımda olan Havaalanı Emniyet Müdürü de tanık oldu.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı