Gündem Haberleri

  Sırrı DNA testi çözecek

  Ali AKSOYER-Taner YENER/İSTANBUL(DHA)
  02.12.2009 - 14:07 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da bir yıl önce esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Muzaffer Serkan Esen (32) ile nişanlısı Buket Özbudak'ın (22) denize atlayarak intihar ettikleri iddia edildi.

  Polis soruşturması sonucu iki hafta önce Muzaffer Serkan Esen’in ailesi çocuklarının yaklaşık bir yıl önce denizden çıkan cesedini teşhis etmişti. Buket Özbudak’ın ailesi de önceki gün Adli Tıp Kurumu'na giderek Kumkapı'da denizden çıkan bir cesedi kızlarına benzetti. Ancak kesin teşhis yapılamadı. Yapılacak DNA testinin ardından cesedin Buket Özbudak’a ait olup olmadığı ortaya çıkacak.

  İstanbul’da oturan ve evlenmeye hazırlanan iki gençten Buket Özbudak 18 Kasım 2008 günü evden ayrıldıktan sonra ortadan kayboldu. Ailesinin müracaatı üzerine polis soruşturma açtı. Buket Özbudak’ın nişanlısı Muzaffer Serkan Esen’inde aynı gün ortadan kaybolduğu belirlendi. Çiftin içinde son olarak görüldüğü otomobil Kumkapı sahilinde terk edilmiş olarak bulundu.

  Ailelerin çocuklarının kaçırdığını söylemesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma açtı. Buket'in babası Muzaffer Özbudak kızının bulunabilmesi için ihbar hattı kurup 50 bin dolar ödül koydu. Acak kayıp nişanlılardan bir haber çıkmadı. Yaklaşık 1 yıllık soruşturmanın ardından kayıp nişanlıların izine rastlanılamadı.

  Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri bunun üzerine denizden çıkan kimliği olmayan cesetler üzerinde yoğunlaştı. 25 Kasım 2009 günü Muzaffer Serkan Esen’in ailesi oğullarının kaybolmasından bir hafta sonra balıkçılar tarafından Kumkapı sahilinde denizden çıkarılmış bir cesedi Muzaffer Serkan Esen olarak teşhis etti.
  Buket Özbudak’ın babası Muzaffer Özbudak, annesi Zeynep Özdubak ve ablası Demet Özbudak da bugün Adli Tıp Kurumuna gitti. Buket'in yakınlarına Muzaffer Serkan Esen’in cesedinin bulunmasından 10 gün sonra Kumkapı'da denizden çıkan bir kadın cesedinin fotoğafları gösterildi. Aile cesedin kızlarına benzediğini ancak çok bozulma olduğu için kesin teşhis yapamayacaklarını söyledi.

  Buket'in yakınları DNA testi yapılmasını istemek üzerene Fatih Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Buket'in sürekli ağlayan annesi Zeynep Özbudak, “İnşallah o değildir” dedi. Buket'in ablası Demet Özbudak da “Fotoğraftaki cesedin burnu benziyordu. Ama tam teşhis yapamadık. İnşallah o değildir” diye konuştu.

  Bunun üzerine kesin teşhis için aile fertlerinden kan örnekleri alınarak cesetten alınan örneklerle karşılaştırılacak. Yapılacak DNA testinin sonunda cesedin Buket Özbudak’a ait olup olmadığı ortaya çıkacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı