Gündem Haberleri

  Şırnak'taki gösterilere 25 tutuklama

  ŞIRNAK, (DHA)
  23.10.2008 - 17:33 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK'ta terör örgütünün İmralı Cezaevi'nde ömür boyu hapis cezasını çeken elebaşı Abdullah Öcalan'a destek vermek için yapılan gösteri ve işyerlerine yönelik yapılan saldırılara karıştıkları gerekçesiyle yakalanan 146 zanlıdan 25'inin tutuklandı. 70'inin halen gözaltında olduğu, 1 zanlı hakkında gıyabi tutuklama kararı verildiği açıklandı.

  Şırnak Valiliği, terör örgütü PKK'nın talimatları doğrultusunda kent merkezi ve ilçelerde 18 Ekim tarihinden başlayarak, 19, 20 ve 21 Ekim tarihlerinde süren, birçok işyerinin hasar gördüğü ve birçok kişinin yaralandığını bildirdi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:
  “İlimiz merkezde toplam 77 şahıs yakalanmış, tahkikatları tamamlanan 6 şahıs çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmış, 50 şahıs hakkında adli tahkikat devam etmektedir. Cizre İlçesi’nde toplam 31 şahıs yakalanmış, 14 şahıs tutuklanmıştır. Silopi İlçesi'nde toplam 14 şahıs yakalanmış, 2 şahıs tutuklanmış, 1 şahıs hakkında adli kontrol ve yurtdışı yasağı kararı verilmiştir. İdil İlçesi'nde toplam 24 şahıs yakalanmış, 3 şahıs tutuklanmış, 3 şahıs hakkında adli kontrol kararı verilmiş 17 şahıs hakkında adli tahkikat devam etmektedir. İlimiz ve ilçelerimizdeki huzur ve güvenliği bozmak isteyen kişilere karşı çalışmalarımız devam etmekte olup, kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı